Dominacija Cedevite u Srijemskoj Mitrovici

U zadnjoj utakmici desetog kola regionalne ABA lige košarkaši Cedevite dominantno su slavili na gostovanju u Srijemskoj Mitrovici kod Mega Leksa rezultatom 81:55.

Zagrebačku momčad je ovu utakmicu vodio pomoćni trener Veljko Mršić zbog suspenzije koju je na prošloj utakmici zaradio Jasmin Repeša. Osim prvog trenera, Cedevita je ovu utakmicu odigrala i bez svog prvog razigravača Roka Lenija Ukića koji je zbog problema s vratom cijelu utakmicu promatrao s klupe.

Cedevita je odlično otvorila utakmicu, a još boljom igrom u obrani već su u prvoj četvrtini stvorili prednost od 9 poena. Druga četvrtina donjela je malo bolju igru domaćih koji se koševima Dušana Čantekina i Marka Kašelja približavaju na -1 (27:28). No zagrebačka momčad odgovara serijom 7-0 i na poluvrijeme odlazi sa, za domaćina prihvatljivih, +6 (31:37).

Treću četvrtinu Mega Leks otvara košem Nenada Miljenovića nakon izgubljene lopte Nemanje Gordića nakon čega dvije vezane trice Tomislava Zubčića i dvica Mire Bilana prisiljavaju domaćeg trenera na minutu predaha i pokušaj konsolidacije redova. Konsolidacija nije uspjela pa gosti iz Zagreba i dalje prikazuju svoju nadmoć koševima Gordića i Frana Pilepića. Do kraja četvrtine Cedevita bježi na +16 i praktički rješava utakmicu.

Zadnja dionica utakmice ostala je samo formalnost koju je hrvatski euroligaš rutinski odradio i upisao sedmu pobjedu u ovogodišnjem izdanju regionalne lige.

U pobjedničkim redovima najbolji je bio Miro Bilan sa double-double učinkom od 17 koševa i 10 skokova. Odmah uz njega bili su Zubčić sa 15 koševa i 8 skokova te Gordić sa 10 poena i 6 asistencija.

Kod domaćina najviše su pokazali Čantekin sa 13 poena i 7 skokova i Miljenović sa 9 koševa i 10 skokova. Jedan od igrača kojeg se zagrebačka ekipa pribojavala u pripremi utakmice, Marko Kašelj evidentno nije bio u svojem elementu promašivši sve šuteve iz igre (0/8) i pogodivši samo 3 slobodna bacanja (šut sa slobodnih bacanja 3/6).

Cedevita u sljedećem kolu ugošćuje Zadar. Utakmica je na rasporedu u ponedjeljak u 18 sati.