Alkar nadigrao Splićane

Sinjani su došli do rutinske pobjede nad Splitom. Pomlađeni Splićani pali su u drugom poluvremenu i domaćini su, držeći inicijativu cijelu utakmicu, bez većih problema upisali prvu pobjedu na otvaranju nove sezone hrvatskog prvenstva.

Alkar – Split 72:62 (13:10; 31:26; 55:41)

Alkar: Vitali 7, Perajica 14, Bilić 5, Švalina 2, M. Modrić 9, Gaurina 17, Kanaet 2, Boban 4, Pavić, S. Modrić 6, Bilandžić 6

Split: Dominović, J. Jukić 2, Mustapić 10, Tešija 13, Filipović 7, Kalajžić, Madunić, I. Jukić 2, Matić 2, Đugum 11, Mimica 15

Splićani su se dobro držali u prvom dijelu. Prva četvrtina protekla je većinom u egalu uz blagu inicijativu domaćina. Polaganjem uz dodatno slobodno bacanje Mato Perajica donio je prvu osjetniju prednost domaćinu(31:24) pred kraj prvog poluvremena.

U nastavku pak otpor Splićana polako popušta. Slavko Modrić tricom, pa Perajica polaganjem donose visokih plus 14 Alkaru početkom treće dionice. To je ujedno označilo i prijelomni trenutak utakmice jer Splićani se nakon toga više nisu oporavili. Splićani su do kraja tek uspjeli smanjiti na minus deset i za neki veliki povratak nije bilo snage, a ni kvalitete.