Cedevita posrnula već na startu

Prošlosezonski finalist ABA lige i ovogodišnji Euroligaš, zagrebačka Cedevita, u prvom kolu nove sezone regionalne lige gostovala je kod Krke. Domaća ekipa bila je bolja rezultatom 80:72.

Krka – Cedevita 80:72 (21:24, 47:38, 60:55)

Krka: Kastrati 14, Rojc 2, Wangmene 8, Armstead 31, Mulalić 6, Booker 3, Polutak, Hukić 12, Zatezić, Bolčina 4, Ritlop.

Cedevita: Mazalin, Zubčić 4, Ramljak 6, Pilepić 12, Babić 9, A. Delaš 7, Žganec, Bilan 13 (8sk), M. Delaš 6, Gordić 4, Ukić 12, Arapović.

Cedevita je u utakmicu krenula u sastavu Ukić, Babić, Ramljak, Arapović i Bilan. Na samom početku susreta Bilan nastavlja sa sjajnom igrom od prošle sezone, vidno nadograđenom ovoga ljeta te postiže prva četiri poena. Cedevita je, uglavnom preko njega i Ukića držala prednost u cijeloj prvoj četvrtini, da bi je okončali rezultatom 24:21.

Drugu četvrtinu Vitamini nastavljaju graditi prednost, ali se ne uspijevaju odvojiti na prednost koja bi im dopustila opuštanje. Domaćine je u igri ponajviše držao sjajni Armstead. Pred kraj druge dionice Cedevita serijom od sedam uzastopnih poena preko Babića, Ukića i Ante Delaša odlazi na plus devet i zaključuje poluvrijeme rezultatom 47:38.

Drugo poluvrijeme pokazalo se kao lošije za prvaka Hrvatske. Nakon četiri minute igre, Krka uspijeva doći do izjednačenja, drugog nakon početnih 2:2. Krka je i dalje igrala na krilima Marcusa Armsteada, a Cedevitina obrana nije pronalazila rješenje za njega. U 26. minuta vidilo se da je utakmica otišla na potpuno drugu stranu, kada tricom Bookera Krka prelazi u vodstvo.

Do kraja treće četvrtine igralo se koš za košem, ali se domaćini uspijevaju odvojiti na 60:55 prije posljednje četvrtine.  Preko Frana Pilepića i Delaša, Cedevita uspijeva doći do izjednačenja, a nakon poena Bilana i minimalnog vodstva. No, pokazalo se da je mnogo energije potrošeno na vraćanje prednosti, što je Cedevitu koštalo pada u obrani. Sjajni Armstead radi razliku na terenu te odvodi svoju ekipu do pobjede nad Cedevitom, rezultatom 80:72.

Najučinkovitiji kod Cedevite bio je Miro Bilan s 13 poena i osam skokova, a Fran Pilepić upisao je 12 poena za 12 minuta provedenih na terenu. Kod Krke, Armstead se izdvojio s 31 poenom. U slijedećem kolu, Cedevita gostuje kod drugog slovenskog predstavnika, Olimpije.

Nismo bili dobri u obrani cijelu utakmicu. I dok smo u prvom dijelu pogađali imali smo i vodstvo a u drugom smo dijelu napadački potpuno stali pa je rezultat toga stigao i poraz. Dosta smo rotirali, tražeći raspoloženu petorku, no onu napadačku izbacivala je slaba obrana a kada smo bili čvrsti u obrani nismo bili učinkoviti u napadu. Ovo je otvaranje ABA lige, uvijek smo u Novom Mestu igrali na jednu loptu a tako je bilo i večeras, ali uz poraz, iako s 8 koševa u otvorenoj utakmici do kraja. Ukić je na početku drugog dijela osjetio grč u nozi pa nismo htjeli riskirati jer sezona je duga. Već u utorak idemo Olimpiji u Ljubljanu i za to se moramo bolje spremiti i reagirati kako bi pobjedom pokrili ovaj startni poraz – rekao je Veljko Mršić, koji je bio na klupi Cedevite umjesto još uvijek bolesnog Jasmina Repeše.