Alkar nanio Kvarneru šesti uzastopni poraz

U jedinoj utakmici A1 lige odigrane ovaj vikend, košarkaši Alkara u svojoj su dvorani u Sinju uvjerljivo savladali Kvarner 2010, nanijevši pritom Riječanima treći poraz u isto toliko ovosezonskih dvoboja te ujedno i šesti uzastopni poraz u Ligi za prvaka.

Alkar – Kvarner 2010 75:56 (18:18; 37:34; 58:45)

Alkar: Mikulić 4, Jo. Boban 5, Bilandžić, M. Modrić, S. Modrić 5, Vitali 16 (9 sk, 3 ol, 4 bl), Ju. Boban, Gaurina 7, Žitko 25, Perajica 2, Župić 11, Kanaet.

Kvarner 2010: Stipčić 11 (6 sk), Veljačić 4, Čakarun 5, Boban 4, Škifić, Šamanić, Krivec 9, Širko 9, Miličević, Mustapić 14, Čuić.

Gosti iz Rijeke bolje su otvorili utakmicu i na polovici prve četvrtine poveli su sa 5:12, čime su natjerali domaćeg trenera Damira Milačića da pozove prvu minutu odmora. Alkari odlično reagiraju i serijom 9:0 prelaze u vodstvo, a izjednačenu igru u nastavku zaključuje Mauro Veljačić za 18:18 na koncu prvog perioda. Mini serija Kvarnera polovicom druge četvrtine prisiljava Milačića na novi time-out pri rezultatu 24:28, a nakon što je Marijan Čakarun slobodnim bacanjima tri minute prije poluvremena postavio 27:32, domaći su košarkaši serijom 10:2 odjurili na 37:34 pri odlasku na veliki odmor.

Prednost su Alkari održavali tokom čitave treće četvrtine, a do prvog dvoznamenkastog vodstva došli su u 29. minuti kada je Nikola Gaurina ubacio dvicu za 59:49. Domaća prednost do kraja se susreta više nije topila na jednu znamenku, a velikih 24 razlike (75:51) do kraja su susreta Jakov Mustapić i Veljačić smanjili na konačnih 75:56.

Luka Žitko s 25 je poena bio najbolji strijelac susreta, a odličnu all-round utakmicu za domaće je odigrao Toni Vitali sa 16 poena, devet skokova, četiri blokade i tri ukradene lopte. Kod gostiju su jedini dvoznamenkasti igrači bili Mustapić s 14 postignutih koševa te Dino Stipčić s 11 i šest skokova.

U sljedećem kolu Kvarner gostuje kod Šibenika, dok je Alkar domaćin Ciboni.