Alkar nije uspio iznenaditi Cedevitu

Alkar nije na domaćem terenu uspio poremetiti planove favorizirane Cedevite u 5. kolu Lige za prvaka. Slavili su gosti sa 72:87.

Alkar – Cedevita 72:87 (11:26, 31:51, 48:70)

Alkar: Modrić M. 17, Perajica 11, Žitko 11, Vitali 8, Župić 7, Gaurina 7, Mikulić 6, Kanaet 5, Švalina, Modrić S., Boban Jo., Boban Ju.
Cedevita: Delaš 16, Smith 13, Ramljak 11, Nurkić 10, Suton 10, Baždarić 9, Bilan 8, Babić 5, Zubčić 5, Pešut, Mazalin.

Cedevita je već u prvoj četvrtini ostvarila kapitalnu prednost, ograničivši igrače Alkara na tek 11 poena i zabivši 26. Nolan Smith bio je odličan na početku utakmice s 9 poena kroz prvi period. Kroz drugih deset minuta, igrači Jasmina Repeše svoju prednost uspijevaju i povećati, pa se tako u svlačionice na odmor odlazi s 31:51 na semaforu.

Ni kroz treći period igrači Alkara nemaju odgovora za napade protivnika, koji pogađa sa svih pozicija. Za 48:70 tricu pogađa oporavljeni Ante Delaš, koji tako, nakon prvog perioda, šutom za tri poena zatvara i treći. Zadnja četvrtina u početku donosi izjednačen odnos snaga, gdje sa strane momčadi iz Sinja svojim naporima prednjači Mirko Modrić a na drugoj strani svom bivšem klubu najviše zabija već spomenuti Delaš.

Alkar tako zabija više koševa u finišu susreta i dobiva zadnji dio s 24:17, no pobjeda ipak odlazi zagrebačkoj ekipi. Najbolji kod pobjednika čija je lista strijelaca bila dobro izbalansirana, bio je Ante Delaš sa 16 poena, a za domaćine je Mirko Modrić zabio 17.

U sljedećem kolu oba kluba igraju protiv šibenskih predstavnika u Ligi. Alkar ide u goste Jollyu, dok Cedevita dočekuje GKK Šibenik.