Alkar tricama savladao Zagreb, polufinale više nije san

U bitnoj utakmici, koja bi u konačnici mogla odlučiti o putniku u polufinale doigravanja A1 lige, Alkar je u Sinju sa 90:77 bio bolji od Zagreba, te se tako i drugom pobjedom u Ligi za prvaka nad momčadi iz Trnskog stavio u bolju poziciju uoči posljednja tri kola. Alkar i Jolly JBS su sada izjednačeni po pobjedama (4-7), a utakmica koja bi mogla odlučivati o četvrtom sudioniku polufinala odigrat će se sljedeće subote u Sinju, gdje će domaćin protiv Jollya pokušati nadoknaditi -14 iz prvog susreta.

Alkar – Zagreb 90:77 (18:18; 50:42; 68:65)

Alkar: Mikulić 11 (5 as), Jo. Boban 5, Bilandžić, M. Modrić 13, Buzolić, S. Modrić 14 (6 as, 3 bl), Vitali 13 (10 sk), Ju. Boban 3, Gaurina 17, Perajica 9 (5 sk), Župić 2 (5 sk), Kanaet 3 (6 sk).

Zagreb: Šarac 3, Segarić, Halilović 10 (5 sk, 4 ol, 3 bl), Mileković 22, Brnas 15 (3 ol), Vuković 2, Sertić, Novačić 13 (5 sk), Blajić 10 (7 as), Dojkić, Marčinković 2 (4 ol), Madunić.

Alkari su bolje ušli u susret, te su nakon tri minute poveli 6:0, dok je Zagreb svoj prvi poen iz igre postigao na polovici prve četvrtine, kada je Ivan Mileković ubacio tricu za 8:5. Uslijedila je tada serija domaćina 7:0, kojom su tri minute prije kraja prve dionice stigli do dvoznamenkaste prednosti, ali Mravi uzvraćaju sa 13 poena, primivši pritom svega tri, za rezultat 18:18 na odlasku na prvi odmor. Pravu bitku, igru koš za koš, brojna izjednačenja i izmjene vodstva gledali smo u drugoj dionici sve do 17. minute kada Mirko Modrić započinje seriju Alkara 10:2, koju je završio njegov brat Slavko Modrić tricom za 44:36. Tih osam poena prednosti Alkari su zadržali do velikog odmora, na koji odlaze s rezultatom 50:42.

Toni Vitali otvara drugo poluvrijeme poenima za novo dvoznamenkasto vodstvo Sinjana, ali Zagrebaši rade seriju 12:2 i na krilima sjajnog Milekovića izjednačuju na 54:54, a isti ih igrač dovodi do prvog vodstva u drugom poluvremenu (57:59) u 27. minuti. Igra Alkara u tim je trenucima djelovala kriminalno, ali braća Modrić svaki s po jednom tricom ponovno ih vraćaju u vodstvo, što podiže publiku na noge i vraća domaćinima sigurnost u igri, što je rezultiralo novim vodstvom uoči posljednjih deset minuta (68:65).

Do kraja susreta igrala se jednosmjerna utakmica u kojoj su domaćini sredinom posljednje četvrtine otišli na dvoznamenkastu prednost, koju su očuvali i do kraja susreta za konačnih 90:77.

Alkar je ubacio čak 13 trica iz 22 pokušaja, dok je Zagreb ubacio tri trice manje iz dva pokušaja više, a zasluženost pobjede Alkara očituje se u čak 17 skokova više i boljem šutu iz igre od 51 posto, nasuprot Zagrebovih 45 posto uspješnosti.

Nikola Gaurina bio je najbolji strijelac Alkara, a čak 10 od svojih 17 koševa ubacio je u posljednjih pet minuta susreta. Slavko Modrić dodao je 14 ubačaja uz šest skokova i tri blokade, a Mirko Modrić i Vitali (10 skokova) po 13. U momčadi Danijela Jusupa se s 22 poena istaknuo Mileković, 15 je dodao Toni Brnas, a 13 Ivan Novačić.

U utorak u sljedećem kolu, Alkar putuje na noge Cedeviti, dok je Zagreb domaćin GKK Šibeniku.