Alkar upisao važnu pobjedu protiv Zagreba

Utakmica između ekipa donjeg doma tablice HT Premijer lige, Alkara i Zagreba, nije ponudila za goste toliko priželjkivano iznenađenje, što ponajviše mogu pripisati blijedom otvaranju. Alkar je slavio rezultatom 80:71. Iako su Garmini momci pokazali zavidno htijenje, predstoji im grčevita borba za ostanak.

HT Premijer liga, 16. kolo, 10. veljače

Alkar-Zagreb 80:71 (30:15, 17:19, 13:14, 20:23)

(Graf 20, Vuko 19, Booth 17 – Krapić 30, Buovac 11)

Alkari su od prve minute nastojali pokazati tko je gazda sinjske Športske dvorane. Adaptaciju je neiskusnim zagrebašima dodatno otežavala bučna zvučna kulisa, pa su tako već nakon 2 minute igre domaći vodili 10:3. Predvođeni sjajnim Boothom, koji je četvrtinu završio sa 11 ubačaja, domaći na predah odlaze sa „teniskih“ 30:15. Drugu dionicu, (kao i preostale) osvaja momčad gostiju, rezultatom 19:17. 15 vezanih ubačaja za domaće postigli su kombinirano Graf i odlični Vuko, s čak 3 trice. Šuterski raspoložene goste do prihvatljivih minus 13 na poluvremenu, predvodili su Proleta i Palokaj.

Probuđeni „Mravi“ u trećoj četvrtini nakon bacanja Radoša prilaze na 52:46, ali tada momčad Nevena Plantaka ubacuje u brzinu više te serijom 8:2 u posljednju dionicu ulazi sa naizgled sigurnih 60:48. Na krilima neumornih Vuke, Bootha i Grafa Alkar je privodio utakmicu kraju, ali uporni Zagreb 2 minute prije kraja ubačajima najboljeg igrača Krapića i bacanjima Buovca „spušta“ razliku na samo minus 3. Tada, još jednom Vuko, a potom i Graf, stvari uzimaju u svoje ruke i donose domaćima vrlo bitnu, petu pobjedu u prvenstvu.

Graf sa 20, Booth sa 17 i Vuko sa 19 ubacili su najviše u redovima domaćih, dok su za goste jedini dvoznamenkasti bili fenomenalni Krapić s 30 te Buovac sa 11.