Gorici derbi kola

U derbiju kola Prve lige zagrebački Bosco ugostio je lidera prvenstva, Goricu. Momčad Josipa Sesara i nakon gostovanja u Zagrebu prošla je neokrznuta. Čak šest igrača Gorice upisalo je dvoznamenkasti broj poena, što je bilo i više nego dovoljno da se upišu bodovi protiv Bosca. Gorica je dominirala tijekom cijelog susreta i na kraju zasluženo slavila.

Prva liga, 13. kolo. 10. veljače

Bosco – Gorica 71:86 (13:20, 21:22, 17:20, 20:24)

(Gilbert 23(5sk), Bubalo 16(5sk), Milatić 14(5as) – Prgomet 22(4sk), Mašić 15(4sk), Mikšić 14(5as))

Dominic Gilbert na samome početku donosi Boscu početnu prednost (6:2). No, ubrzo Ivan Papac i Ljubo Prgomet rade mini seriju pa gosti vode 9:18. Na početku druge četvrtine Zagrepčani dolaze na minus četiri, ali ponovno gosti na krilima Mašića i Prgometa uzvraćaju pa Gorica vodi s plus 12 u završnici prvog dijela. Domaćini opasno prijete preko Milatića i Bubala te stižu na samo minus dva (43:45) sredinom treće dionice. Međutim, Baković i Mašić serijom 7:0 vraćaju goste na, za njih ugodnih, plus devet nakon 30 minuta igre.

Momčad Josipa Sesara odrađuje odličnu posljednju četvrtinu te se, bez rezultatske neizvjesnosti, u završnici odvaja na konačnih plus 15.