Alkar velikim preokretom u Sinju do pobjede nad Kaštelom

U prvom kolu Premijer lige KK Alkar je u Sinju ugostio košarkaše Kaštele i u velikom stilu upisao pobjedu na otvaranju nove sezone domaćeg prvenstva

Premijer liga, 1. kolo, 7. listopad

Alkar – Ribola Kaštela 85:62 (18:10, 15:32, 22:9, 30:11)
(kompletna statistika)

Gledatelji u Sinju imali su priliku gledati neobičnu utakmicu koja se razvijala u mnogo smjerova, no domaćini su na kraju nadvladali sve poteškoće i nakon prvog susreta nalaze se pri vrhu ljestvice s dva upisana boda.

Domaći košarkaši u susret su ušli u solidnom ritmu i prvu dionicu igre završili su s osam koševa prednosti (18:10).

U drugoj četvrtini u domaćim je redovima došlo do neočekivanog raspada sistema. Iznimno dekoncentirani u obrani, domaćini su u drugoj četvrtini primili čak 32 koša i Kaštela je na predah otišla s prednošću 42-33.

No, u drugom je poluvremenu uslijedio uragan Alkara. Treću četvrtinu domaćin dobiva 22:9, a četvrtu s čak 30:11. Uvjerljivo najbolji pojedinac u pobjedničkim redovima bio je mladi razigravač Ivan Svalina, koji je ubacio 23 koša uz fantastičnih 87% s linije za tri poena (7/8), a tomu je pridodao i šest asistencija. Solidnim su se pokazala i novopridošla pojačanja, Amerikanci L.J.Booth i Dajaun Graf, obojica s 14 postignutih koševa.

Kaštela, unatoč solidnoj partiji svog američkog pojačanja Kennetha Rhymesa (12 koševa), nije uspjela doći do željenog rezultata. Amerikanac je najveću pomoć imao u Petru Živkoviću, koji je zabio 13 koševa uz stopostotan učinak s ‘trice’.

Trener Kaštelana Luka Žitko morao je stisnuti ruku debitantu u službenim utakmicama na klupi Alkara – Domagoju Kujundžiću – koji sudeći prema viđenom na otvaranju sezone, ima pravo nadati se nečem više od tek puke borbe za ostanak.