Škrljevo u prvom kolu bolje od Hermes Analitice

U dvorani Mavrinci odigrano je 1. kolo Premijer lige. Škrljevo je upisalo uvjerljivu i očekivanu pobjedu nad ekipom Hermes Analitice.

Premijer liga, 1. kolo, 7. listopad

Škrljevo – Hermes Analitica 70:59 (18:17, 21:14, 9:15, 22:13)

Kroz prvu četvrtinu ekipe su tražile igru i pratile se. Za domaćine 12 od 18 poena postižu Davor Konjević i Jasmin Perković; za goste Raič daje dvije trice.

U drugoj četvrtini na 25:25, Škrljevo postiže dvije trice, novi Amerikanac Jaron Nash polaže, te se Škrljevo prvi put znatnije odvaja (33:25). Julijan Rajić i Ivan Svoboda postigli su 12 od 14 poena gosta u četvrtini. Na poluvrijeme se otišlo s 39:31.

Treća je četvrtina ponudila iznimno lošu šutersku predstavu. Puno air ballova i bezidejnih napada rezultirali su s malo postignutih koševa. Osobito je loše krenulo Škrljevo; u prvih pet minuta četvrtine dali su tek dva poena. Uz seriju 7:0, Hermes dolazi na 39:38.

S 48:46 ušlo se u zadnju dionicu igre. Nash atraktivno zakucaje za plus četiri i budi domaću publiku. Analitica postaje agresivnija, Bruno Španja i Svoboda počinju predvoditi goste. Svoboda zabija za izjednačenje (52:52) Analitice, koja je imala i napad za prvo vodstvo u utakmici.

Na scenu stupa lisac Siniša Štemberger i serijom 5:0 vraća Škrljevu prednost. Marko Raič izjednačuje tricom; Konjević odgovara serijom 4:0 za Škrljevo. Analitici je sviran istek napada, da bi u napadu američki razigravač Brian Williams zaključio pobjedu pogodivši za 65:57, 100 sekundi prije kraja. Konačni rezultat bio je 70:59.

Za domaćine Konjević je upisao 18, Nash 10 i Štemberger 13 poena. Kod gosta su najefikasniji bili Julijan Rajić s 14, Ivan Svoboda s 13, te Marko Raič s 11 poena. Bruno Španja upisao je double-double s 9 poena i 10 skokova.

Utakmica je pokazala neuigranost obaju ekipa, a posebno je pesimističan podatak za goste je da im je klupa postigla tek šest poena, što naslućuje da bi se izvjesno mogli boriti za opstanak ove sezone. Valja spomenuti i da su gosti bili na tek 39% šuta.