Alpe Adria Cup: Vrijednosnice slavile u Austriji

Košarkaši osječkih Vrijednosnica stigli su do nove pobjede u trećem kolu Alpe Adria Kupa. Sa 65:77 Brokeri su na gostovanju u Austriji slavili protiv Arkadia Lionsa. Nakon tri utakmice Osječani drže drugo mjesto u skupini B s omjerom 2-1.

Alpe Adria Cup, 3. kolo, 30. listopada

Arkadia Traiskirchen Lions – Vrijednosnice Osijek 65:77 (21:25, 12:14, 17:18, 15:20)

(Anđelković 22 – Mustapić 19, Abdul Malik 16, Pavlović 14, Mandić 12)

Nakon izjednačene prve dionice Osječani serijom 10:2 prelaze u osjetnije vodstvo nakon 15 minuta igre. Momčad Vladimira Krstića bila je raspoložena te nije dopustila značajnije približavanje domaćinu koji je u par navrata “zaprijetio”.

Na ulasku u četvrtu četvrtinu Austrijanci smanjuju na minus pet, ali ubrzo Osječani reagiraju i polako rješavaju pitanje pobjednika. Skakačka dominacija se na kraju pokazala presudnim faktorom (45 skokova Vrijednosnica u odnosu na 27 Arkadije). Čak četiri igrača Osječana upisala su dvoznamenkasti broj poena, a najbolji su bili Mustapić (19) i Abdul Malik (16).