Američko prvenstvo: Portoriko i Meksiko i dalje bez poraza

Noćas se susretima četvrtog kola nastavilo Američko prvenstvo, a Portoriko i Meksiko i dalje ne znaju za poraz. Portorikanci su bili bolji sa šest poena razlike od Jamajke, a Meksiko je uvjerljivo dobio Dominikansku Republiku. U preostala dva susreta Urugvaj je bio bolji od neprepoznatljivo lošeg Brazila na ovom prvenstvu, a Argentina je očekivano dobila Venezuelu.

Jamajka – Portoriko 82:88 (13:25, 33:48, 62:63)

Jamajka: Samuels 24, Rose 18, Scott 12, Jordan 10, Scott 9, Blair 7, Uter 2

Portoriko: Barea 24, Balkman 20, Ayuso 17, Holland 11, Sanchez 8, Santiago 3, Arroyo 3, Chaney 2

Portoriko je odlično otvorio utakmicu, a nakon prve četvrtine imao je visokih 12 poena prednosti. Do poluvremena je vodstvo povećano na +15. Očekivala se lagana pobjeda Portorika, ali u trećoj četvrtini uraganska igra Jamajke. Dobili su taj period rezultatom 29:15 i prednost smanjili na samo minus jedan.

Portoriko u posljednjoj dionici ipak nije dopustio preokret, već je dobio taj period s pet poena razlike i na kraju zasluženo slavio s 88:82, a do pobjede su ih predvodili Juan Jose Barea s 24 poena, četiri skoka i tri asistencije, Renaldo Balkman s 20 koševa i devet skokova te Larry Ayuso sa 17 koševa. Kod Jamajke najbolji su bili Samardo Samuels s 24 poena i šest skokova te Weyinmi Rose s 18 poena i pet skokova.

Dominikanska Republika – Meksiko 61:85 (20:29, 31:45, 48:60)

Dominikanska Republika: Martinez 16, Garcia 14, Baez 11, Vargas 6, Sosa 6, Ramon 3, Feldeine 3, Coronado 2

Meksiko: Mendez 26, Ayon 16, Gutierrez 16, Alonzo 15, Hernandez 5, Stoll 5, Mata 2

Meksiko je bez ikakvih problema slavio svoju treću pobjedu na prvenstvu iz isto toliko susreta. Dominikanci nisu bili dorasla momčad, a do poluvremena su zaostajali s 14 poena razlike. Jedini pravi otpor pružili su u trećoj četvrtini koju su riješili u svoju korist s dva poena razlike.

Posljednja četvrtina pripala je opet uvjerljivo Meksiku za konačnih +24, točnije 85:61. Kod pobjednika najbolji Orlando Mendez s 26 poena i pet asistencija, a kod poraženih Yack Michael Martinez s 16 poena i sedam skokova.

Urugvaj – Brazil 79:73 (17:15, 36:33, 56:50)

Urugvaj: Batista 22, Garcia 16, Mazzarino 14, Calfani 10, Newsome 7, Taboada 5, Fitipaldo 3, Wachsmann-mallner 2

Brazil: Giovannoni 20, Torres 12, Taylor 10, Hettsheimer 9, Huertas 9, Batista 6, Garcia 6, Neto 1

Niti u trećem susretu prvenstva Brazil ne zna za pobjedu. Noćas je bolji bio Urugvaj u neizvjesnom susretu koji je odlučen u posljednjoj četvrtini. Prve tri četvrtine dobio je Urugvaj, ali imali su sveukupno samo šest poena viška uoči posljednjih deset minuta što im nije garantiralo mirnu završnicu. Svejedno, prednost su uspješno održali u posljednjoj četvrtini koja je završila s neriješenih 23:23.

Najbolji kod Urugvaja bio je Esteban Batista s 22 poena i 13 skokova, dok je Leandro Garcia zabio 16 uz šest skokova i tri asista. Kod poraženog Brazila Guilherme Giovannoni s 20 koševa i devet skokova.

Argentina – Venezuela 77:71 (22:21, 37:44, 51:60)

Argentina: Campazzo 18, Gutierrez 17, Espinoza 12, Scola 10, Safar 10, Mata 8, Laprovittola 2

Venezuela: Perez 14, Sucre 11, Smith 11, Guillen 9, Vargas 8, Marriaga 7, Vargas 4, Romero 3, Cubillan 2, Bethelmy 2

Teškom mukom došla je Argentina do pobjede nad Venezuelom. Nakon prve četvrtine imali su poen prednosti, a Venezuela odličnom igrom u drugoj četvrtini koju dobiva s 23:15 odlazi na poluvrijeme s iznenađujućih plus sedam. Očekivao se preokret u trećoj dionici, ali i nju je dobila Venezuela s dva poena razlike i u posljednji je period ušla s visokih plus devet.

Probudili su se Gaučosi u posljednjih deset minuta i pomeli s terena Venezuelu. Dobili su tu dionicu s uvjerljivih 26:11 i na kraju slavili sa šest poena razlike. Do pobjede su ih predvodili Facundo Campazzo s 18 poena i sedam asistencija te Luis Scola s 10 poena, 12 skokova i četiri asistencije. Kod Venezuele najbolji Rafael Alberto Perez Tejeda s 14 poena, a Donta Lamont Smith zabio je 11 uz 13 skokova.