Ana Petrak i Medveščak prekinuli pobjednički niz Raguse

U derbiju 7.kola Premijer ženske lige za prvaka košarkašice Medveščaka su u svojoj dvorani nadigrale vodeću Ragusu iz Dubrovnika 77:66 i tako zaustavile dvogodišnji pobjednički niz Raguse. Dugotrajni niz je lanjskih neformalnih prvakinja Hrvatske tako prekinut u Zagrebu, a najzaslužnija za to bila je Ana Petrak.

Dvije trice je u prvoj četvrtini ubacila Ana Petrak i jednu Anđela Strize za prednost 22:11 na isteku prve četvrtine. Sjajno su Medekice igrale i početkom druge četvrtine kada su nakon trice Lee Hajdin imale +17 (31:14). Do odmora su gošće tricama Ive Todorić i Josipe Silov smanjile zaostatak na 43:31.

Sjajna Petrak je povezala dvije trice za +16 (57:41) u 27.minuti. Nije se Ragusa predavala već je do završetka treće četvrtine prepolovila prednost (62:54), a najbliže su bile na devet minuta prije kraja kada je Ana Vrsaljko ubacila za minus 6 (62:56). Tada važnu tricu ubacuje Lucija Skorić, a posljednji nalet Raguse otklonile su Strize i Skorić.

”Mislim da nam je ovo najbolja utakmica u sezoni s kojom smo nastavile ovaj pobjednički niz. Vjerujem da ćemo izboriti finale i u njemu napraviti ono što smo se dogovorile s trenerom”…kroz omjeh kaže Ana Petrak koja je ubacila 26 poena uz 8 skokova i 6 asista. Hajdin je dodala 14 , a Strize i Skorić po 10.

”Apsolutne čestitke mojim igračicama koje su odigrale najbolju utakmicu od kada ih treniram. Odigrale su izvanrednu utakmicu protiv apsolutnog favorita koji dvije godine nezna za poraz. Pokazale smo potencijal za ozbiljne stvari, ali međutim ovo je samo jedna utakmica u nizu. Nama nije bitno tko je protivnik nego gledamo kako ćemo najbolje odigrati u datim okolnostima. Idemo utakmicu po utakmicu i u pripreme za novog suparnika bez obzira što ovu veliku pobjedu treba proslaviti”….kaže trener Medveščaka Viktor Kovač.

”Zaslužena pobjeda Medveščaka. Mi smo ušle vrlo mlako u utakmicu i dozvolili Medveščaku da napravi veliku razliku. Imale su 12 skokova više nego mi što je neprihvatljivo, kao i način na koji je Ana Petrak lako zabijala lagane koševe. Nismo bile na visini zadatka i ovo nam mora biti pouka”..kazala je Cvetana Matić, trenerica Raguse koju je predvodila Vrsaljko s 20 poena. Silov je dodala 16, a Todorić 10 uz 11 skokova.