ANGT: Juniori Cibone polovični, Uljarević odličan

U Kaunasu je danas započeo treći kvalifikacijski turnir za sudjelovanje u završnici juniorske Eurolige – Adidas Next Generation Tournament. Mladi talenti zagrebačke Cibone prvog su dana na rasporedu imali dvije utakmice, protiv Fenerbahčea i domaćina Žalgirisa, koje su okončali s polovičnim uspjehom.

U prvom su se susretu sučelili s vršnjacima iz Turske kojima su dobro parirali cijelu utakmicu. U jednom su trenutku imali i prednost od 16 koševa, no igrači Fenerbahčea u nastavku podižu razinu igre i u posljednjim trenucima susreta izjednačavaju rezultat na 73:73 te odvode utakmicu u produžetak. Pobjednika nije bilo niti nakon dodatnih pet minuta pa se odigralo još pet minuta u kojima su igrači Ivana Tomasa uspjeli prelomiti utakmicu i upisati pobjedu s rezultatom 100:92.

Mlade Vukove je do pobjede predvodio 17-godišnji Karlo Uljarević s 24 poena, 8 skokova i 8 asistencija. Mate Mandić bio je drugi najbolji strijelac Cibone s 19 koševa, dok je double-double učinak s 15 koševa i 11 skokova ostvario Josip Popić.

U drugom današnjem susretu uvjerljivo bolji bio je domaći Žalgiris koji je susret riješio praktički već u prvom poluvremenu. Odličnom obranom limitirali su zagrebačku momčad na samo 33 koša u prve dvije četvrtine, dok su oni na drugoj strani ubacili 61. Malo su Zagrepčani zabljesnuli u trećoj četvrtini, ali vrlo brzo domaći vraćaju stvari na svoje mjesto. Utakmicu završavaju sa +36 (104:68) i osiguravaju svoje mjesto u finalnoj utakmici turnira.

Još jednom je najbolji cibos bio mladi Uljarević. Latvijcima je ubacio 22 poena, uz 50 posto šuta (4/8 za dva, 3/6 za tri), čemu je pridodao pet skokova i šest asistencija. Jedina dva preostala dvoznamenkasta cibosa bili su Popić i Majić s po 12 koševa.

Poraz od Žalgirisa nije nikakvo iznenađenje jer su Latvijci u ovaj turnir ušli kao glavni favoriti, a do sada još nisu niti jednom poraženi na ovim kvalifikacijskim turnirima.

Cibonu sutra u 12.30 sati očekuje treći susret, protiv njemačkog Ludwigsburga koji je danas također upisao poraz od Žalgirisa (56:88) i pobijedio Fenerbahče (77:70). Ova utakmica neće biti prevelikog rezultatskog značaja, ali u slučaju pobjede Cibona će razigravati za treće mjesto s drugoplasiranom momčadi skupine B.