Ante Tomić MVP “Liga Nacional Catalana”

Šesti puta zaredom Barcelona je pobjednik turnira “Liga Nacional Catalana” koji se održao po 35. puta. Na turniru su osim Barce sudjelovali katalonski klubovi Badalona i Manresa te domaćin MoraBanc Andorra gdje je katalonski jezik službeni.

Prvog dana turnira, uz odličnu igru Maria Hezonje, Barcelona je bila bolja od Manrese dok je MoraBanc porazio Joventut 81:70. U finalu je Barca predvođena MVP igračem Ante Tomićem tek u posljednjoj četvrtini izborila pobjedu protiv novog ambicioznog ACB ligaša.

Barcelona – MoraBank Andorra 104:83 (18:18, 41:42, 67:66)

Doellman 27 (5sk, 30val), Oleson 16, Tomić 14 (9sk, 7as, 31val), Navarro 13 (6as); Martinez 14, Ivanov 13

Neizvjesna utakmica koju je Tomićeva i Hezonjina momčad prelomila tek u posljednjih deset minuta. Nakon što su tri četvrtine završene neriješeno ili s pola koša prednosti jedne ili druge ekipe, u posljednjoj su pobjedu Barceloni donijeli Juan Carlos Navarro s postignutih devet poena u tom dijelu igre te Tomić s 12 od svojih 14 ukupnih ubačaja. Dvije minute prije kraja bilo je najveća prednost 102:90 i Barcelona nije propustila osvojiti po 12. puta ovo natjecanje.

Hezonja je za šest minuta upisao tri koša dok je Tomić uz 14 koševa imao i devet skokova te sedam asistencija i proglašen je za najkorisnijeg igrača turnira.

Mi smo zadovoljni s pobjedom i naslovom pobjednika, ali možemo i bolje, pogotovo u obrani.mislim da će sezona biti jako dobra – rekao je MVP turnira.