Australija zadnji polufinalist!

Reprezentacija Australije posljednji je polufinalist Svjetskog prvenstva koje je izborila pobjedom protiv Češke 82:70…

U posljednjem četvrtfinalu nije bilo iznenađenja. Australija je u utakmicu protiv Češke ušla kao favorit te tu ulogu na kraju i ispunila. U konačnici je slavila sa 82:70 te u polufinalu ide na Španjolsku.

Kroz prvo poluvrijeme utakmica je bila izjednačenja, Česi su se dobro držali, ali u trećoj četvrtini Australci uspijevaju stvoriti razliku te ju održati do kraja.

Bolje je krenula Češka, a nakon toga nakratko se razigrala Australija koja je iskoristila nekolicinu pogrešaka protivnika. Ipak, razigrao se Patrik Auda i vlastitom serijom 7:0 doveo Čehe do vodstva 15:13, a prva dionica zaključena je sa, kada se sve zbroji i oduzme, zasluženim neriješenim rezultatom (17:17).

Nismo vidjeli puno koševa, a i u drugoj četvrtini gledali smo dvije prilično izjednačene momčadi koje se nisu uspijevale odvojiti na nešto veću razliku. Australci su se dosta mučili na šutu, imali su 33% u 17. minuti, ali ništa bolji nisu bili niti Česi. Tomaš Satoransky imao je problema kod šutiranja, ali ne i kod razigravanja suigrača.

Tijekom drugog poluvremena Australci su pojačali ritam, kao da je početak utakmice. Igrali su s puno više energije od protivnika koji je u nekoliko navrata gubio lopte, a tako i određenu napadačku lepršavost. Tako su Klokani, kako je odmicala treća četvrtina, polako, ali sigurno počeli stvarati prednost, a serijom 14:0 otišli na 14 razlike (57:43).

Imali su Australci i 17 koševa viška, ali na kraju treće i početkom četvrte četvrtine Česi se bude i rade seriju od 9:0 (63:55). Bez obzira na primicanje Čeha, Australija je ipak uspjela održati stečenu prednost, ne dopustivši preokret i eventualno iznenađenje.

Patty Mills predvodio je Australce s 24 poena i šest asistencija, dok je Chris Goulding dodao 14 koševa.

Kod Čeha je Patrik Auda ubacio 21 poen, dok je na korak od triple-double učinka bio Tomaš Satoransky koji je susret zaključio s 13 poena, devet skokova i 13 asistencija.