Briljantna Francuska izbacila SAD!

SAD:FRANCUSKA  79:89

(18-18,21-27,27-18,13-26)

Argentina i Španjolska prva su dva polufinalista SP-a, a danas im se pridružila i reprezentacija Francuske. Francuzi su u četvrtfinalu svladali SAD rezultatom 79:89.

Nakon izjednačenih prvih deset minuta Francuska preuzima inicijativu. Gobert dominira u oba pravca i momčad Vinceta Colleta na poluvremenu vodi 45:39.

Odličan ulazak u drugo poluvrijeme imali su Francuzi koji preko Fourniera bježe na deset poena prednosti. Međutim, Gregg Popovich uvodi small ball petorku koja odlično reagira i od koje u napadu najviše profitira Donovan Mitchell i Amerikanci polako tope zaostatak i na kraju treće dionice dolaze do vodstva 66:63. Forsiranje igre leđima “viših Francuza” nije se isplatilo.

Američka raznovrsnost u napadu dolazi do izražaja u nastavku. Walker i Barnes donose najviših 72:65. Preuzimanje u obrani se isplatilo, no uspjeli su se konsolidirati Francuzi nakon minute odmora njihove klupe te izjednačiti četiri minute prije kraja (76:76). Zakucavanje Goberta, 2:50 do kraja, Francuska je povela 80:76 (serija 9:0). Ntilikina povisuje na +6, ali u sljedećem napadu Fournier radi grešku u napadu. Gobert s druge strane blokira Mitchella, loptu hvata DeColo, a Ameri rade brzi faul koji Nanda dovodi na slobodnjake koje sigurno ubacuje za 84:78. Walker stavlja samo jedno od tri bacanja, za -5. SAD nije uspio ozbiljnije zaprijetiti i Francuska sasvim zasluženo pobjeđuje rezultatom 79:89 te odlazi u polufinale Svjetskog prvenstva.

Najbolji pojedinci kod pobjednika bili su Fournier s 22 poena i Gobert koji je ubacio 21 uz nevjerojatnih 16 skokova.

Kod SAD-a istaknuo se Mitchell s 29 poena.