B Centar: Sesvetama derbi i vrh

Četvrto kolo B lige centar ponudilo je prvi poraz vodećeg Podsuseda na gostovanju u Sesvetama. Raspoloženi domaćin predvođen Dariom Papkom (39) nadigrao je momčad Ivana Meheša kod koje je Siniša Brčina ubacio 29.

U domaćinskom kolu jedinu pobjedu u gostima ostvarila je Jaska koja je slavila u Dugom Selu pobjedu nakon velikog preokreta u kojem su domaćini na poluvremenu imali prednost 43:28. Grgo Jušić (26) i Dujo Bilić (17) su predvodili goste za koju je pri rezultatu 75:75 ključnu tricu ubacio mladi Gabrijel Divić. Kod Dugog Sela koji je još bez pobjede Marko Tokić je ubacio 19 koševa.

Fortuna je u Zaprešiću nanijela drugi uzastopni poraz Auctoru. Josip Sabljić (22) i Jakov Čorušić (16) su predvodili domaćine koji su dobili sve četiri četvrtine. Danijel Papak (16) je bio najefikasniji kod gostiju.

Ivanić je do druge pobjede stigao domaćin slavljem nad Siskom. Renato Havliček (21) i Filip Zajčić (20) su predvodili domaćine koji su odigrali odlično prvo poluvrijeme (52:29). Kod Siska Marko Dmitrović i Gregor Radišić su ubacili po 15.

Agrodalm je uvjerljivom pobjedom protiv Petrinje stigao do druge pobjede. Domaćine su predvodili Matić (18) i Tomac (15), a kod Petrinje Slavko Lipovac je ubacio 27.

Sada slijedi pauza zbog blagdana Svih Svetih, a u 5. kolu 8/9. studenog igraju Podsused – Dugo Selo, Auctor Sesvete – Univers, Petrinja – Fortuna, Sisak – Agrodalm, Jaska – Ivanić, a slobodne će biti Sesvete.