Istok: Požega prva, Đakovo bolji od Vukovara, Belišće od Borova

Nakon odigrana tri kola Požežani su pobjedom protiv Županje ostali usamljeni na vrhu s šest bodova. Pažnju su privlačili susreti između Đakova i Vukovara te Belišća i Borova. Đakovčani su na kraju slavili protiv Vukovaraca dok je Belišće savladalo aktualnog prvaka kojemu je to već drugi poraz.

Virovitičani su zasluženo upisali bodove u Vinkovcima kao i Rekord Tim u Osijeku.

Đakovo – Vukovar 86:75 (28:20, 49:43, 66:53)

Radoš 29, Ma. Češkić 20, Kruljac 13, Hrkač 12 ; Kovačević 24, Peraica 22, Raič 19

Na krilima dobre igre Tomislava Radoša, trenutno prvog strijelca lige, vrijednu pobjedu upisali su Đakovčani u derbi utakmici kola protiv Vukovaraca.

Domaćin je ubačajima Radoša i Mateja Češkića poveo 11:4, a kapetan Krešimir Kruljac je tricom povisio na 14:9. Bio je to odličan period igre momčadi Marijana Petrovića koji je rezultirao s 26:15 u osmoj minuti igre. Vukovarci se nisu predavali i već su 16. minuti bili na dva poena zaostatka, a dvije kasnije došli su i do izjednačenja (40:40). Do poluvremena Radoš postiže vezanih pet poena, a Češkić tricom zaključuje taj period sa 49:43.

Vrlo brzo je u nastavku domaćin prelomio utakmicu, u 25. minuti je bilo +15, a malo kasnije i +19 (66:47). Najviše što su se gosti uspjeli približiti je na -8 (66:58), no nisu imali snage za preokret i Đakovo upisuje zasluženu pobjedu.

Radoš je završio utakmicu s 29 koševa, Matej Češkić je uz dobar obrambeni učinak dodao 20 poena, a istaknimo dvoznamenkastog Stjepana Hajdukovića (1999). Raič, Kovačević i Peraica su ukupno ubacili 65 poena od 76 vukovarskih poena.

Najbolji istok

Nakon gostovanja kod Požege, aktualni prvak Borovo je poražen i u Belišću. Tanji roster i problemi s zaštićenim igračima te puno izgubljenih lopti, promašenih zicera i problemi s faulima su uzrok drugom posrtaju. S druge strane Belišćanima je vjerojatno dobro došao uvodni poraz od Vrijednosnica. Nakon tog “kiksa” ostali su uz Požegu jedina neporažena ekipa u konkurenciji.

Utakmica je odlučena u posljednjoj četvrtini u koju je domaćin krenuo sa sedam poena viška, na kraju su slavili s 87:74. Trojac Marko Mikulić (28), Kristijan Preglej (20) i Damir Markota (18) su predvodili domaćine, a kod gostiju Danijel Katavić je ubacio 19, a Mihael Bekavac koji je prerano napravio pet prekršaja 18.

Požega (Ćališ 18, Pezer 17, zaštićeni Štivčić 16) se mučila prvo poluvrijeme (+5), ali je u drugom opravdala ulogu favorita. Olimp je samo prvu četvrtinu parirao Rekord Timu (Tomislav Grgić 21), dok je Osječki sokol (Šarić 29) bio bolji od Vrijednosnica (Kujundžić 27).

Virovitičani su ostavili odličan dojam u Lenijama i visoki uvodni porazi nisu pravo mjerilo mogućnosti ekipe Roberta Fritza. Predvođeni Marinom Ferenčevićem (28) iskoristili su groznu obranu domaćina u prvih deset minuta i ta dominacija je na kraju bila presudna. Tek u drugom dijelu, kada su se kod domaćina promijenile uloge u ekipi, Vinkovčani (Stjepan Pezer 22) su zaprijetili i u jednom trenutku su se približili na samo šest poena. No vrlo brzo su se gosti vratili na sigurnu prednost.

U sljedećem kolu igraju Vukovar – Požega, Vinkovci – Đakovo, Virovitica – Osječki sokol, Rekord Tim – Belišće, Županja – Olimp i Borovo – Vrijednosnice.