B Centar: Uoči derbija vodeći bez problema

Dva kola prije kraja lige nije bilo iznenađenja jer je vodeći dvojac zabilježio sigurne pobjede. Vern je slavio protiv Siska, dok je Medveščak bio bolji od Fortune.

Sisak je pojačan dvojcem iz Hermes Analitice PerkovićGazić stigao na noge VERN-u i nadu u pobjedu držao do sredine druge četvrtine. Ipak domaćini predvođeni Marijom Kraljem (25) nisu dopustili novi kiks uoči utakmice sezone i gostovanja kod Medveščaka (nedjelja, 18 sati). Kod Siska Goran Perković je ubacio 22, a Tomislav Garvanović 19.

Medveščak je na putu do sedamnaeste uzastopne pobjede predvodio Kazimir Samošćanec (19), a zaigrao je i Ivan Vodopija (4) koji je pristigao iz Dubrave.

Od ostalih susreta bilježimo uvjerljivu pobjedu Auctora nad Petrinjom uz 18 koševa juniora Dubrave Ivana Miličevića, te slavlje Agrodalma u Jaski gdje je Domagoj Matić ubacio 25 za goste.

Nevjerojatnu utakmicu smo vidjeli u Ivaniću gdje su domaćini početkom druge četvrtine gubili 41:10 od posljednjeg Ogulina, ali ipak stigli do pobjede uz 37 koševa Renata Havličeka i 24 Joška Garme. Gosti su fantastično šutirali trice prvo poluvrijeme (9/10).