B Istok: Sedam pojačan s Ridlom i Erslanom nije ugrozio Slavoniju

Najzanimljivija utakmica kola igrala u Osijeku gdje je neporažena Slavonija ugostila Sedam, momčad iz Đakova koja je pojačana s iskusnim Zvonimirom Ridlom, Ivanom Erslanom i Brunom Petrovićem. Očekivala se neizvjesna utakmica, ali već nakon polovice prve četvrtine bilo je jasno da će domaćin ostati neporažen. Nakon deset minuta imali su 15, a na poluvremenu i 23 koša prednosti. Neuvjerljivi i neuigrani gosti do kraja utakmice su ostali na zaostatku od visokih 38 poena razlike. Slavoniju su predvodili Luka Hrgović sa 16 i Aleksandar Atanacković s 14 poena. Kod Školaraca od pojačanja samo je Petrović bio dvoznamenkasti (10), a najučinkovitiji je bio Ante Grbeša s 13 poena.

Uz Slavoniju, Borovo i Valpovo su upisali po četvrtu pobjedu u ligi. Predvođeni Rajšićem (17) i Bekavcem (16) Borovčani su lako došli do pobjede u Iloku, a Valpovo je bilo uvjerljivo protiv Našica. U sastavu domaćina Marko Mikulić upisao je 21 poen, a kod gostiju Ivan Budimir 27.

Neizvjesnu utakmicu odigrali su Hrvatski sokol i Mladost. Do kraja su obje ekipe bile u igri za pobjedu, a tek u posljednjim minutama Osječani predvođeni trojcem Jakić (19) – Kramarić (17) – Gošak (17) osiguravaju pobjedu. U preostale dvije utakmice Rekord Tim (Čačić 17) nije imao problema s Belišćem II, kao i Orahovica (Radočaj 27) sa ŠK Vukovar.

Borovo, Slavonija i Valpovo su bez poraza, Rekord Tim i Hrvatski sokol su na omjeru 3-1. Orahovica, ŠK Vukovar, Mladost i Sedam imaju po jednu pobjedu, a bez pobjede su druga momčad Belišća i Ilok.