B Istok: Valpovo, Borovo i Slavonija neporaženi

Odustajem Retfale iz daljnjeg natjecanja B liga istok broji parnih 12 klubova. Nakon tri nepotpuna kola na vrhu su neporažene ekipe Valpova, Borova i Slavonije iz Osijeka, a bez pobjede su Ilok i Orahovica.

KK Sedam iz Đakova je imao ovaj vikend dvostruki program. U subotu je odigrao zaostalu utakmicu prvog kola u Iloku, a jučer su gostovali u Našicama. Dok su u Iloku predvođeni Ivanom Erslanom (22) i 16-godišnjim Toni Radošem (20) bez problema došli do pobjede, u Našicama su nakon izjednačenog poluvremena kiksali u trećoj četvrtini što je bilo presudno za pobjedu domaćina 79:77. Našičani su imali polovinom trećeg dijela i 15 poena prednosti, ali Đakovčani se nisu predavali i o pobjedniku su odlučivali posljednji šutevi. Ivan Budimir za Našice je postigao 33 poena (7 trica), a Bruno Petrović 30 za Sedam.

Neporaženi Valpovo, Slavonija i Borovo ostvarili su pobjede u gostima. Iako su prvu četvrtinu bili u minusu deset poena, a na poluvremenu osam Valpovčani (Mikulić 22) su došli do pobjede u Čačincima. Slavonija (Hrgović 27) je zahvaljujući dobroj prvoj četvrtini (20:12) pozitivno riješila gostovanje na neugodnom terenu u Orahovici, a Borovo (Bekavac i Mijatović 19) je s 81:53 pobijedilo drugu momčad Belišća.

Gostujuće pobjede ostvarili su i Rekord Tim (Šikić 21) u Vukovaru te Hrvatski sokol (Kramarić 25) u Iloku.