A2 Istok: Virovitica pružila jak otpor Vukovaru

I u drugom kolo A2 Istoka favoriti su ostvarili uvjerljive pobjede. Belišće i Vinkovci su s više od 30 poena razlike pobijedili u gostima Požegu i Olimp Inspekt, a Meteor je očekivano slavio protiv Županje. Najneizvjesnije je bilo u Virovitici gdje je domaćin i u drugom kolu imao za protivnika jednu od ponajboljih momčadi istoka. Prošli vikend su poraženi u Vinkovcima sa 30 razlike, ali jučer protiv Vukovara su odigrali odličnu utakmicu koju su izgubili u samoj završnici.

Nakon ravnopravne prve četvrtine Virovitica, ponajviše zahvaljujući dobroj igri Marina Ferenčevića, dominira na parketu  i poluvrijeme dobiva sa deset poena prednosti. U nastavku igrači trenera Igora Modaleka igraju bolje u obrani te na krilima Danijela Katavića i Marka Tadića smanjuju zaostatak na samo tri poena. Posljednju četvrtinu iskusni Vukovarci uspijevaju slomiti domaćina i nakon dvije sušne godine upisati pobjedu na gostovanju Virovitici.

U ekipi trenera Roberta Fritza Ferenčević je bio najučinkovitiji s 26 poena, Vatroslav Golub je dodao 17, a Mario Gverić  14.  Vukovarce je ponovno predvodio Katavić s 29, a dobru podršku je imao u Tadiću koji je upisao 17 poena.

Đakovčani su prošlo kolo bili slobodni, a na otvaranju sezone u svojoj dvorani upisali su prvu pobjedu u protiv Županje. Gosti su dobro krenuli u utakmicu, poveli su 11:2. Domaćin boljom igrom u obrani zaustavlja goste te s nizom od 10:2 hvata priključak, a četvrtinu završava sa neriješenih 16:16. Na kraju će se pokazati da je presudna bila druga četvrtina koju je domaćin dobio sa 21:12. Iako su drugo poluvrijeme bili uspješniji, Županjci nisu uspjeli preokrenuti rezultat. U posljednjim minutama imali su tri puta šut za izjednačenje, a na kraju Đakovčani ipak dolaze do zaslužene pobjede. Meteorov četverac Krešimir Herceg (18), Krešimir Kruljac (18), Davor Mikulić (16) i mladi Filip Ćurić (13) postigli su skoro sve poene svoje momčadi, a Županjce su predvodili Josip Mitrović sa 19 i Ivan Stjepanović sa 17 poena.

Vinkovčani i Belišćani nisu imali problema na gostovanjima kod Olimp Inspekta i Požege. Vinkovčane je predvodio Sandro Kalaica sa 24 poena dok su Belišćani posramili Požežane na drugoligaškoj premijeri u Grabriku.