Balkanska liga: Đuro Đaković pobjedio Levskog

Košarkaši Đure Đakovića pobijedili su u pretposljednjoj utakmici Balkanske lige Levskog iz Sofije i produžili su nadu za prolazak u razigravanje za Final four ove regionalne lige. U posljednjem kolu, za sedam dana, u svojoj dvorani Vijuš pokušati će protiv Kumanova nadoknaditi minus 16 razlike iz prve utakmice u Makedoniji.

Levski je u Slavonski Brod doputovao bez imperativa jer je već osigurao drugo mjesto koje vodi u sljedeći krug natjecanja, s druge strane Đurinci su od početka dali do znanja da idu na pobjedu. Nakon izjednačenih prvih deset minuta, u nastavku je Hrvoje Puljko tricom na početku druge četvrtine odveo Brođane na 5 razlike, a na poluvrijeme su otišli s dvoznamenkastom prednosti od 40:30.

U trećem dijelu igre Marino Šarlija povisuje na 14 poena razlike, ali se gosti iz Bugarske ne predaju i koševima Pavela Ivanova smanjuju razliku na kraju četvrtine na samo 4 poena. Ipak, Brođani ne dopuštaju Levskom da preokrene rezultat i na kraju dolaze do važne pobjede.

U momčadi Nevena Plantaka Marino Šarlija je bio najučinkovitiji s 21 poenom uz 5 skokova i valorizaciju 21. Puljko, pojačanje iz A2 ligaša iz Dubrave,  je odigrao odličnu utakmicu i imao je najbolji valorizaciju kod domaćina (24). Postigao je 16 koševa, 7 puta je skočio, a upisao je i 10 asistencija. Dvoznamenkasti su bili još i Marko Batina (15), Josip Blajić (11) i Matej Karlović (10).  Kod Levskog istakao se dvojac Cavdar Kostov (20) i Marko Marinović (17).

Đuro Đaković – Levski Sofija 82:71 (20:18, 40:30, 56:52)

Đuro Đaković: Blajić 11, Puljko 16, Batina 15, Živković 3, Šarlija 21, Salamun, Baković, Kolovrat, Mat. Karlović 10, Brnas 4, Mar. Karlović, Pehar 2; Trener: Neven Plantak.
Levski: Petkov, Angelov 5 Kostov 20, Kunov, Georgiev 4, Ivanov 9, H.Dimitrov, D. Dimitrov 3, Varbanov 6, Filipov, Georgiev 7, Marinović 17; Trener: Konstantin Papazov

Poredak:

Skupina A: 1. Galil Gilboa (5-2), 2. Levski (5-2), 3. Kumanovo (4-3), Đuro Đaković (4-4), 5. Mornar (1-7)
Skupina B: 1. kozuv (4-4), 2. Rilski (4-3), 3. Teodo (4-3), 4. Kavala (4-3), 5. Beograd (2-5)