A2 Sjever: Kiks Mladosti, Čakovec opet vodeći

Utakmicama 12. kola nastavljeno je s natjecanjem u A-2 ligi sjever. Ovo kolo bi mogli nazvati i kolo produžetaka jer su dvije utakmice otišle u dodatno vrijeme.

Veliki preokret napravili su košarkaši domaće Ivančice vrativši se iz zaostatka od -19, ali na kraju u produžetku nisu uspjeli do pobjede. Čakovec i Međimurje su očekivano pobijedili Koprivnicu i Radnik, pojačani Rudar Cimper poražen je od Grafičara, a utakmica između Bjelovara i Vindije je odgođena za 16.siječnja.

Najbolji igrač kola bio je Ivan Šiprak koji je u pobjedu svog Podravca ugradio 37 poena.

Bilježimo i dva prelaska u druge klubove u pauzi prvenstva. Matija Megla iz Varaždinske je Vindije prešao u Grafičar iz Ludbrega, dok se Nikola Hrkač, nezadovoljan minutažom u Grafičaru, vratio u Rudar Cimper.

Petar Zrinski-Mladost 95:88 (11:21, 32:36, 53:59, 81:81)

Petar Zrinski: Jularić, Popović 9, Tomić M. Tomić F. 4, Hrandek 18, Fašaić 27, Topalović 9, Rogović, Čulo, Mikac 2, Ljoljić 21, Nushi 5.
Mladost: Međimorec, Buković 5, Lovrak 11, Beljan 25, Dautanec, Zadravec 5, Jančijev 11, Krajinović 18, Čmrlec, Puštelja 6, Capek 7, Baković.

Mladost je u utakmicu protiv solidnog domaćina krenula odlično, a nakon prve četvrtine je imala 10 poena prednosti. Plemići su bili bolji u drugom periodu koji su dobili sa 6 poena razlike i na poluvrijeme se otišlo s vodstvom gostijuod 4 poena. Povećala je Mladost prednost na +6 uoči posljednjih 10 minuta i očekivalo se da rutinski privedu utakmicu kraju, ali igrači Petra Zrinskog se nisu predavali. To im se na kraju i isplatilo jer su utakmicu uspjeli odvesti u produžetak kojeg su i dobili sa 7 poena razlike za veliko slavlje na kraju.

Mladost je s porazom pala na drugo mjesto i sada su opet izjednačeni s Čakovcem po broju pobjeda koji je preuzeo vrh ljestvice. Damir Fašaić s 27 i Miroslav Ljoljić s 21 košem predvodili domaćine do velike pobjede. Kod Mladosti, Vladimir Beljan je ubacio 25 poena, a Dejan Krajinović, bivši igrač Petra Zrinskog, 18.

Ivančica-Podravac 78:89 (20:27, 39:51, 53:65, 75:75)

Ivančica: Rajh 16, Skupnjak 9, Putarek Lj. Smontara, Putarek J. Sakač, Rožman 25, Kapustić, Morović 3, Sayemeldahr (cap.) 14, Taučer, Mikac 11.
Podravac: Molnar 3, Drljanovčan, Nikolić, Šiprak 37, Koščić (cap.) 10, Hrženjak, Halusek 4, Kenđelić 3, Šestak 11, Tišljar 5, Arlović 5, Baruškin 11.

Veliki preokret napravili su domaći igrači Ivančice u posljednjoj četvrtini utakmice. Nakon zaostatka od 12 poena razlike nakon treće četvrtine u posljednjem periodu gubili još više, -19. Tada se na njihovu sreću pokvario semafor u dvorani, a utakmica je prekinuta na jedno vrijeme dok se ne riješi problem.

Prekid je bolje odgovarao domaćim igračima koji su počeli stizati rezultat, a veliku seriju Ivančice inicirao je Luka Rajh s par trica. Rezultat svega bio je produžetak u kojem su očito ostali bez svježine stižući veliki zaostatak. Podravac je na kraju dodatnih pet minuta riješio u svoju korist rezultatom 14:3.

Podravac je do pobjede predvodio odlični Šiprak s 37 poena. Kod domaćina najbolji Rožman s 25 koševa i ranije spomenuti Rajh sa 16.

Čakovec-Koprivnica 127:42 (40:11, 72:20, 109:27)

Čakovec: Horvat 8, Novak M. 6, Prprović 31, Terek 22, Kranjčec 14, Lepen 2, Juras 9, Prošev 6, Žvorc 11, Momčilović 5, Novak N. 9, Drk 4.
Koprivnica: Kozulić, Horvat 2, Klačinski 2, Kovačić, Sikavica, Zlatar 29, Grbeš, Indir 2, Špiranec, Osonjački, Sabol 7.

Teško je nešto napisati o utakmici o kojoj se i prije početka znalo kako će završiti. Rezultat na poluvremenu bio je 72:20, a nakon tri četvrtine 109:27! Koprivnica je imala sreće što je Čakovec popustio u posljednjoj četvrtini koju je dobio samo s 3 poena razlike.

Bitnije od pobjede s 85 poena razlike za Čakovec je poraz vodeće Mladosti i sada je Čakovec opet prvi i sve ima u svojim rukama. Luka Prprović je upisao 31 poen, Darko Terek 22 u visokoj pobjedi Čakovca. Nenad Zlatar (29) je bio najuspješniji kod Koprivnice, a ostali suigrači su postigli samo 13 poena.

Radnik-Međimurje 69:84 (14:18, 33:38, 43:60)

Radnik: Pomper 2, Samardžija M. Nervo 7, Glamuzina 8, Samardžija T. 22, Tkalec 7, Kirin 2, Jericha 21, Kulko, Maksić.
Međimurje: Gašparić, Kocijan, Novak 22, Krajačić 28, Farkaš, Jambrović 22, Pađan, Ranteš 12, Lončarić, Martinović.

Nova pobjeda Međimurja koja ih drži u borbi za sam vrh ljestvice. Domaći Radnik dobro se držao do poluvremena na kojem je zaostajao samo 5 poena razlike. Utakmica je riješena u trećoj četvrtini koju gosti iz Čakovca dobivaju s 12 poena viška.

Utakmica je završila pobjedom Međimurja s 15 poena razlike, a do pobjede su ih predvodili Danijel Krajačić s 28 koševa, a Mario Novak-Marek i Patrik Jambrović zabili su svaki po 22. Zanimljivo, u redovima Međimurja samo su se 4 igrača upisala u listu strijelaca i sva četvorica su bila dvoznamenkasta. Kod Radnika najbolji Samardžija s 22 i Matija Jericha s 21 postignutim poenom.

Rudar Cimper-Grafičar 72:91 (19:26, 39:39, 56:66)

Rudar Cimper: Varga 3, Brodar,Vinko Novak, Perčić 12, Korbelj, Radiković 19, Cilar 3, Bedi, Dodlek 11, Tkalec (cap) 8, Hrkač 16, Lesar.
Grafičar: Martinčević 1, Bušić 23, Bačani, Novak Man.10, Siladić (cap) 3, Poljak 27, Megla, Kokolek, Novak Mar. 27, Vuković, Stručić, Slatina.

Nošen fanatičnim navijanjem, Rudar Cimper pružao je odličan otpor Grafičaru iz Ludbrega. Gosti su bili bolji u prvoj četvrtini sa 7 poena razlike, a igrači Rudara s u drugoj tu prednost anulirali i na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 39:39. U tom dijeli igre dobru partiju je pružio Nikola Hrkač, igrač koji je na početku sezone igrao baš za Grafičar.

Drugo poluvrijeme Grafičar igra bolje, ali ne uspijevaju sve do pet minuta prije kraja utakmice odlijepiti na sigurnu prednost. Na kraju je završilo s +19 u korist Grafičara.

Tomislav Radiković je postigao 19 koševa, povratnik Nikola Hrkač 14, a treba pohvaliti i dobru igru najmlađeg na terenu, juniora Tomislava Perčića koji je zabio 12 koševa za Rudar. Kod Grafičara Vilim Poljak i Mario Novak po 27 koševa, a Bušić je dodao 23. Rudar je pokazao da će dolaskom Hrkača biti težak protivnik svima, posebno dok se u sastav vrati i centar Saša Srnec.

A2 Stat

Poredak | Najbolji strijelci lige | Najbolji strijelci kola | Sljedeće kolo

Na ljestvici vodi Čakovec s 10 pobjeda i 2 poraza, druga je Mladost s istim omjerom, a treći je Grafičar s porazom više i pobjedom manje. Na začelju Ivančica i Radnik dijele devetu i desetu poziciju s 3 pobjede i 9 poraza, Rudar Cimper je jedanaesti s 2 pobjede i 10 poraza, a Koprivnica je uvjerljivo posljednja, bez pobjede i sa svih 12 poraza.

Luka Božić s 27,4 koša po utakmici je prvi strijelac lige, slijede Mario Marek Novak (22,7), Bruno Vrinjanin (22,5), Nenad Zlatar (21,8), a peti je Željko Novak 21,1.