Balkanska liga: Poraz Brođana u Izraelu

Košarkaši Đure Đakovića u susretu prvog kola Balkanske lige izgubili su od izraelskog BC Galil Gilboa, prošlogodišnjeg pobjednika ovog natjecanja.

Oslabljeni Brođani neigranjem njihovog ponajboljeg igrača Krunoslava Rimca (teška ozljeda na utakmici u Osijeku) pružili su dobru igra, ali za pobjedu im je nedostajalo više igrača u rotaciji. Đurinci su odlično krenuli u utakmicu, bili su bolji u obje četvrtine te su na poluvrijeme otišli s pristojnih devet poena razlike (36:27). Međutim, već u sljedećoj četvrtini Izraelci anuliraju prednost i dolaze u vodstvo, a u posljednjem dijelu igre povisuju na konačnih 66:59.

Brice Massamba je postigao 15 poena (8 sk), Denis Toroman je dodao 12 (6 sk), a Marino Šarlija 11 poena (8 sk). Igrači Krunoslava Krajnovića u nedjelju u svojoj dvorani Vijuš igraju utakmicu treću kola A1 lige protiv Jolly JBS, a u utorak gostuju kod prošlogodišnjeg finalista Balkanske lige, Levskog iz Sofije.

BC Galil Gilboa – Đuro Đaković 66:59 (16:23, 27:36, 48:47)

Đuro Đaković: Massamba 15, Toroman 12, Šarlija 11, Blajić 9, Batina 8, Baković 4