Barcelona bez većih problema svladala Partizan

Partizan je ugostio ekipu FC Barcelone u sklopu šestog kola skupine A. 8000 vatrenih navijača u beogradskom Pioniru nisu pomogli domaćem sastavu da pruži značajniji otpor i susret je završio rezultatom 64:82. Ovom pobjedom Barcelona dolazi do treće uzastopne i četvrte pobjede ukopno, dok Partizan ima tek jednu pobjedu u dosadašnjem natjecanju.

Partizan NIS Belgrade – FC Barcelona 64:82 (17:11; 32:38; 44:64)

Bogdanović 24 p, Kinsey 11 p; Abrines 19 p, Pullen 13 p

Igrači Partizana puno su bolje ušli u utakmicu, odigrali odličnu obranu u prvom periodu i riješili ga u svoju korist rezultatom 17:11. Nije trebalo dugo gostima da pohvataju konce, odigrali su odlično u drugoj četvrtini, ubacili 27 poena i na poluvrijeme otišli sa šest koševa prednosti.

U nastavku smo mogli gledati presliku drugog razdoblja, Partizan je igrao loše i mučio se u pokušajima da zaustavi napad Barcelone. Gosti su odlično šutirali za dva poena, igrali koncentrirano i greške sveli na minimum. Trener Barcelone dao je priliku svim igračima, lakoćom su dominirali i oduzeli Partizanu ikakvu priliku da im nošeni publikom pomrse račune.

S 24 ubačena poena Bogdan Bogdanović je najviše pokazao u redovima Partizana, a Tarence Kinsey dodao je 11 poena i po tri skoka i ukradene lopte.

Mladi Alejandro Abrines s 19 je poena predvodio igrače Barcelone, a odlično je odigrao i Kostas Papanikolaou s osam poena, te pet skokova i asistencija.

Ante Tomić je za 22 minute na terenu ubacio osam poena, uhvatio sedam skokova i podijelio četiri asistencije, a ujedno i zaradio pet osobnih pogrešaka. Mario Hezonja dobio je skromnu minutažu, ubacio tri poena, uhvatio jedan skok i zabilježio jednu asistenciju.

U sljedećem kolu Barcelona će ugostiti neporaženi Fenerbahče, dok će Partizan na gostovanje kod JSF Nanterrea.