CSKA lakoćom do pobjede protiv JSF Nanterrea

Šesto kolo Eurolige u Moskvi su pred 4500 ljudi otvorili CSKA i JSF Nanterre. Domaći sastav je opravdao ulogu favorita i slavio rezultatom 72:60, te tako došao do drugog uzastopnog slavlja na domaćem terenu i omjera od četiri pobjede i dva poraza. Francuskom predstavniku ovo je drugi poraz na teškim gostovanjima i imaju dvije pobjede u šest odigranih susreta.

CSKA Moscow – JSF Nanterre 72:60 (9:14, 33:26; 59:41)

Jeremy Pargo 14 p, Vladimir Micov 11 p, Kyle Hines 10 p; DeShaun Thomas 18 p, Trenton Meacham 11 p

Izabranici Errore Messine dosta su nervozno i neraspoloženo ušli u utakmicu i u prvoj četvrtini zabili tek devet poena. Serijom u drugom razdoblju stigli su prednost gostiju i nakon uhvaćenog priključka, ubacili u brzinu više i preuzeli kontrolu nad susretom. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 33:26.

U nastavku je domaći sastav nastavio “mljeti” protivnika i pred završnih su deset minuta imali sigurnih 17 poena prednosti. Zadnji period igre otišao je na stranu gostiju, koji su uspjeli ublažiti poraz i doći do sasvim pristojnih minus 12.

Dominacija Moskovljana u ukradenim loptama i asistencijama, kao i velik postotak šuta za dva poena presudili su u ovom dvoboju. Gosti su pružili solidan otpor, dobro šutirali bacanja i trice ali to nije bilo dovoljno za nešto više od „pristojnog“ poraza.

CSKA je do pobjede vodio Jeremy Pargo s 14 poena, Kyle Hines dodao je deset i sakupio četiri skoka i tri ukradene lopte, a Vladimir Micov je ubacio 11 poena i podijelio tri asistencije.

Kod gostiju najefikasniji je bio DeShaun Thomas s 18 poena, a Trenton Meacham je postigao 11 poena, uhvatio četiri skoka i podijelio tri asistencije.

U sljedećem kolu CSKA ide na gostovanje kod at Budivelnik Kieva, a JSF Nanterre će ugostiti sastav Partizana.