Barcelona “pomela” Galatasaray

U trećoj utakmici Barcelone i Galatasaraya, u napetoj završnici Španjolci su uspjeli izvući još jednu pobjedu i tako s 3:0 osigurali svoje mjesto u Final Fouru.

Galatasaray – Barcelona 75:78 (23:15; 40:35; 52:53)

Galatasaray je znao da u ovoj utakmici mora ići na sve ili ništa, tako da su odlično započeli susret. Predvođeni Zoranom Ercegom domaći već u prvoj četvrtini bježe Španjolcima za 8 poena. U drugoj je četvrtini Barcelona uspjela smanjiti zaostatak, točnije došla je na samo poen zaostatka, ali Turci su izvukli +5 na poluvremenu.

U nastavku se kod gostiju razigrao Marcelinho Huertas, koji je u posljednjim sekundama treće četvrtine zabio koš za prvu prednost Barcelone na utakmici. Pravi šou bio je tek u zadnjem periodu. Iako su gotovo pet minuta u četvrtini bili izjednačeni, Erazem Lorbek tricom odvodi Barcelonu na 60:67. Međutim, gosti su uspjeli izjednačiti rezultat na samo minutu prije kraja susreta. Nekoliko napadačkih grešaka Galatasaraya i blokada Joeyja Dorseyja na Carlosu Arroyu bili su presudni za ishod utakmice, koji su Španjolci zapečatili na liniji slobodnih bacanja.

Najbolji u redovima Galatasaraya bio je Arroyo s 21 poenom i 4 asistencije, a koš manje zabio je Erceg. Barceloni je glavni igrač bio spomenuti Huertas s 16 poena, a slijedio ga je Brad Oleson s 13. Naš Ante Tomić je upisao samo 8 poena, dok Mario Hezonja nije ulazio u igru.