Barcelona se provukla poslije produžetka, odlični Tomić

Odličnu utakmicu s puno amplituda u rezultatu odigrali su Panatanaikos i Barcelona u krcatoj Palau Blaugrani. Momčad iz Španjolske je nakon velike bitke i infarktne završnice ipak ubilježila prvu pobjedu u četvrtfinalu Eurolige.

Hrvati su otvorili prvi susret u doigravanju. Ante Tomić je zabio za prvo vodstvo na utakmica, s druge strane uzvratio je Roko Ukić tricom. Nastavili su u tom ritmu momci iz Atene i nakon trice Maciulisa imali su velikih 2:11 na samom otvaranju utakmice. Nikako Barcelona nije mogla ući u pravi ritam tokom prve četvrtine, a gotovo svi gostujući igrači bili su izuzetno raspoloženi.

Ekipa poput Barcelone ne može odigrati tako očajne dvije četvrtine i u nastavku su se probudili. Tricom Navarra pa zatim Huertasa iz vana i polaganjima Tomića i Jawaia rezultat je bio poravnat. Nakon serije Katalonaca uzvraća James Gist i Panatanaikos u šesnaestoj minuti ponovo vodi plus 4. Kratak period utakmice igralo se koš za koš, a poluvrijeme završava polaganjem Bramosa u posljednjim trenutcima prvog dijela.

Kao i na početku Atenjani bolje ulaze i u nastavak i rade seriju. Koševima Ukića zabija s linije za slobodna bacanja i Panatanaikos odlazi na plus 8. Barcelona se u tim trenutcima opet počela mučit s obranom, a niti napad nije bio na visini zadatka. U potpunosti je podbacio Erazem Lorbek koji je odigrao vrlo lošu utakmicu i nije zabio niti jedan poen. Pred sam kraj četvrtine koševima Inglesa i Jasikeviciusa Barca smanjuje zaostatak na prihvatljivijih minus 6.

Blijeda igra Barcelone se nastavila, a nastavila se i dobra šuterska večer Splićanina. Ukić svojom trećom tricom sedam minuta prije kraja ponovo diže Grke na sedam poena razlike. Barcelonu u igru vraća Navarro, a za izjednačenje je pogodio Jasikevicius i dvorana je eksplodirala, ali PAO se nije uplašio. Ante Tomić minutu prije kraja pogađa za plus 3, ali u slijedećem napadu uzvraća Diamatidis i postavlja rezultat ponovo na početak, bilo je tada 64:64 na semaforu.

Imao je Tomić šansu da odvede Barcelonu do pobjede, ali je njegov šut u posljednjim sekundama utakmice blokirao James Gist i utakmica je otišla u produžetke.

Početak produžetka obilježili su Sada i Tsartaris, a nakon njihovog mini dvoboja bilo je plus 1 za momčad iz Katalonije. Za novo vodstvo gostiju pogađa James Gist, a na drugoj strani istom mjerom uzvraća Juan Carlos Navarro. Odlično je u završnici obranu odigrao Tomić, a gosti točnije Ukić nisu uspjeli odnjeti pobjedu sa vrućeg gostujućeg terena.

Barcelona je povela u seriji sa 1-0, ali ako se po jutru dan poznaje ovo bi mogla biti vrlo zanimljiva i ne izvjesna serija.