Barceloni pobjeda protiv Reala, odličan Ante Tomić (video)

Jučer je u četvrtfinalu španjolskog kupa odigrana prava ljepotica od utakmice između Barcelone i Real Madrida. Slavila je Barcelona nakon čak dva produžetka rezultatom 111:108, a jedan od glavnih junaka utakmice bio je i Hrvatski reprezentativac, Ante Tomić.

Iako su nedodirljivi u prvenstvu Španjolske, košarkaši Real Madrida doživjeli su i drugi poraz u sezoni od Barcelone, koja je pokazala da ima lijeka za ponajbolju Europsku momčad. Nakon pobjede u prvenstvu, Barcelona je slavila i na neutralnom terenu u Vitoriji, koja je domaćin Kupa Kralja.

Utakmica je bila neizvjesna od samog početka, da bi u drugoj četvrtini Barca pobjegla na devet poena prednosti koje je Real brzo stigao. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a prava drama odigravala se na samom kraju regularnog dijela i u produžecima u kojima je Tomić svojim koševima, skokovima u napadu i asistencijama bio ključni igrač utakmice.

Dvije minute i 30 sekundi do kraja prvog produžetka Barcelona je povela 85:79 i činilo se da će mirno privesti utakmicu kraju, ali Madriđani se nisu predavali i serijom 10:2 prešli u vodstvo od dva poena razlike 37 sekundi do kraja susreta. Kod rezultata 93:91 za Real Madrid samo 5 sekundi do kraja, Erazem Lorbek ima dva slobodna bacanja, promašio je prvo, a zatim namjerno i drugo. Loptu je uhvatio Ante Tomić i asistirao Lorbeku za šut koji je pogodio za dva za novi produžetak.

Ante Tomić utakmicu je završio s 20 poena i 11 skokova, a iako nije bio najbolji strijelac utakmice, imao je najbolju valorizaciju, završio je utakmicu s valorizacijskim učinkom od 33 boda.