A2 Istok: Belišće prošlo Đakovo, Županja treća

Vodeće Belišće je dobrom igrom u trećoj četvrtini neokrznuto prošlo nezgodno gostovanje u Đakovu, a u zanimljivoj utakmici u Županji domaćin je pobijedio Vukovar i trenutno se nalazi na trećem mjestu.

Najviše koševa (31) u ovom kolu postigao je Nikola Baran koji je pogurao Požegu do pobjede u Virovitici. Poen manje je dao mladi Luka Pandurić na uspješnom gostovanje njegovih Vrijednosnica kod Olimpa.

Meteor – Belišće 66:73 (14:19, 34:33, 50:69)

Meteor: Herceg 25, Matuško 14, Mikulić 12, Ćurić 6, Petrović 5, Tadić 4, Budimir, V.Šušak, D. Šušak, Žeravica, Kruljac, Grgić
Belišće: Vidaković 21, Preglej 14, Soldo 12, Bušić 8, Hartman 7, T. Gradinjan 6, Dogan 5, Ikić, N. Gradinjan, Vezmarović, Čamagajevac, Markota

Belišćani su gostovali u Đakovu kod Meteora, momčadi koja je željela upisati treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu s kojom bi se uključili u borbu za treće mjesto istoka. U nervoznoj utakmici s četiri tehničke pogreške na kraju su slavili gosti kojima je do kraja prvenstva ostalo još samo gostovanje u Vinkovcima te dvije domaće utakmice protiv Županje i Olimpa.

Prvih deset minuta utakmice imaju prednost gosti, a domaćin do odmora prelazi u minimalno vodstvo(34:33). Utakmicu odlučuje treći dio igre koji Belišćani dobivaju s visokih 33:16. Igrači Antuna Katalenića koriste neigranje centra Davora Mikulića koji je krajem poluvremena napravio četvrtu osobnu pogrešku.

U posljednjih deset minuta Đakovčani su bili nadomak preokret, Nakon serije od 14:0 dolaze na samo dva koša razlike (64:66). Ipak, do kraja utakmice lider prvenstva uspijeva zaustaviti negativan niz i ostvaruju pobjedu od 73:66.

I u ovoj utakmici Goran Vidaković (21) je bio najbolji strijelac za Belišće, Kristijan Preglej je dodao 14, a Marko Soldo 12. Kod Meteora Krešimir Herceg je postigao 21, zaštićeni Pavle Matuško 14, a Mikulić 12 koševa. Gosti u potpunosti zaustavili Krešimira Kruljca koji je na kraju ostao bez upisa.

Županja – Vukovar 87:82 (23:19, 35:38, 62:64)

Županja: Mitrović 19, Oršolić 15, Bilić 14, Stjepanović 14, Lučić 10, Mihaljević 6, Labrtić 6, Gvozdić 3, Bačić, F.  Kopić, M. Oršolić.
Vukovar: Katavić 25, Tadić 18, Tustonić 15, Madžar 12, Knežević 7, Kovačević 5, Koljaja, Pravdić, Boras, Kapović, Duspara.

Zanimljiv mali derbi odigran je u Županji. Kako je i najavio trener Ive Ivančićević nakon poraza u Vinkovcima, Županja je u ovu utakmicu ušla sa željom za pobjedom koja bi ih ostavila u utrci za treće mjesto.

Nakon ravnopravne utakmice u kojoj su Vukovarci na poluvremenu i prije posljednjeg dijela imali prednost, Županjci su slavili s pet poena prednosti. Trenutno su izjednačeni po bodovima, ali u prvom susretu Vukovarci su pobijedili s deset poena razlike. Županji preostaju utakmice u Belišću i Požegi te kod kuće protiv Virovitice, a Vukovarci na svom parketu još igraju s Vinkovcima i Viroviticom.

Četiri igrača Županje su bili dvoznamenkasti. Josip Mitrović je postigao 19, Filip Oršolić 15, Bruno Bilić i Ivan Stjepanović po 14, a Josip Lučić 10. U sastavu Vukovara Danijel Katavić je postigao 25 koševa, Nikola Tadić je dodao 18, Hrvoje Tustonić 15, a Madžar 12.

Virovitica 1234 – Požega 71:105 (23:29, 36:52, 49:74)

Virovitica 1234: Petrović 14, Pavlović 11, Šutalo 10, Ferenčević 10, Vajagić 7, Gverić 6, Golub 5, Pocrnić 5, Vuković 3, Bajan, Petrović
Požega: Barun 31, Soldo 17, Bušić 15, Abramović 9, Rich 8, Milevoj 8, Štivičić 6, Čališ 4, Alerić 3, Androić 2, Pejnović 2

Nakon dolaska Nikole Barana Požežani su postali momčad vrijedna respekta. Baran je s 31 poenom predvodio momčad Vladimira Englmana do četvrte pobjede koju su ostvarili s uvjerljivom razlikom. Iako ispod svog prosjeka, prvi strijelac lige Slaven Soldo je upisao 17 poena, a Bušić 15. Kod domaćina Petrović je postigao 14, Pavlović 11, a Šutalo i Ferenčević po 10.

Virovitičani će na gostovanju protiv Olimpa pokušati izbjeći posljednju poziciju dok Požežanima ostaje nada da u posljednje četiri utakmice mogu ugroziti Meteor.

Olimp Inspekt ING – Vrijednosnice Osijek 57:68 (13:16, 27:33, 42:51)

Olimp Inspekt ING: Hrgović 16, L. Novaković 13, Vuković 8, Lukenda 6, Nađ 4, I. Novaković 4, Škrlec 4, Stojanović 2, Lončar, Barić, Lončar, Rakitić
Vrijednosnice Osijek: Pandurić 30, Hrkač 13, R. Kujundžić 7, Jakić 6, Radetić 4, M. Kujundžić 4, Turalija 2, Žulj 2, Čutuk, Čuljak, Šarac, Buljubašić

Igranje Luke Pandurić (1993), prvotimaca u momčad Senada Muminovića, bilo je presudno za pobjedu Vrijednosnica protiv Olimpa. Pandurić je zadržao svoj prosjek u A2 ligi, postigao je 30 poena, i još jednom je pokazao da je odavno prerastao ovo natjecanje u kojemu je igrao još od kadetskog uzrasta.