Igokea porazila Široki u finalu Kupa BiH

U finalu Kupa BiH Igokea je pred domaćom publikom u Laktašima slavila protiv Širokog Wwina rezultatom 86:81 i time je osvojila drugi kup u svojoj povijesti.

Do finala je Igokea došla pobjedom protiv Čapljine rezultatom 93:65 gdje se istakao Edwards s 15 koševa, dok je Široki slavio protiv Posušja rezultatom 105:50, u utakmici gdje su svi košarkaši Širokog upisani u strijelce, a posebno su se istakli Peršić sa 16 i Vragović s 14 koševa.

Trener Širokog Vujanović je na parket poslao petorku u sastavu Jones, Šutalo, Ramljak, Šakić i Freeman. Igokea je odlično otvorila utakmicu s pet vezanih koševa Jorovića, no Široki se brzo vraća u utakmicu gdje ih predvodi raspoloženi Freeman, koji je već nakon šest minuta igre ubacio 11 koševa.

Igralo se uglavnom koš za koš i rezultat je 15:15 dvije minute do kraja prve četvrtine. Na krilima Hammondsa Igokea odlazi na 20:15, međutim Široki izjednačava na 20:20 košem Freeman i tricom Peršića. Jorović zabija za 22:20 za kraj odlične prve četvrtine.

Široki bolje otvara drugu dionicu susreta i dolazi u vodstvo 27:29 nakon trica Vragovića, Šutala i Peršića. Trener Igokee Bajić odlučuje mijenjati i konsolidira redove te Igokea radi seriju od 10:0 predvođena igračima s klupe Gajovićem, Štembergerom i Komatinom. Vujanović zove minutu odmora i vraća na parket Ramljaka iako ima tri osobne pogreške. Široki se vraća u utakmicu nakon koševa Jonesa i Šutala te odličnog alley-oopa Šutala za Ramljaka. Rezultat na poluvremenu je 41:40, kod Širokog se isticao Freeman s 18 koševa, a kod Igokee Jorović s 11 koševa.

Treća četvrtina je počela s priličnim brojem grešaka na obje strane, pa se na prvi koš čekalo nešto više od dvije minute. Gosti iz Širokog Brijega su počeli bolje igrati pa pogođenim šutem za tri poena Baraća odlaze na 43:47. Međutim, tada na scenu stupa Hammonds koji odlično vuče svoju momčad i uspijeva preokrenuti rezultat s nekoliko vezanih koševa i bitnih asistencija.

Vujanović je primoran pozvati minutu odmora kod rezultata 57:52 za Igokeu. Široki uspijeva smanjiti na 62:59, no Brkić novom tricom u zadnjim sekundama treće četvrtine odvodi Igokeu na +6.

Posljednju četvrtinu bolje otvara Igokea koja predvođena raspoloženim Hammondsom i Jorovićem odlazi na 73:65. Široki je zapao u velike probleme pošto su sredinom posljednje četvrtine ostali bez Ramljaka i Freemana koji su napravili po pet osobnih pogrešaka i time smanjili roster gostiju.

Dvije minute prije kraja Joksimović zabija tricu za 78:69 i kada su svi mislili da je gotovo samo minutu do kraja Široki se vraća na 78:74 košem Šutala. Do kraja susreta je ipak Igokea bila koncentriranija i na krilima Hammondsa uspjela zabiti važne koševe za konačnih 86:81.

Igokeu su do pobjede predvodili Jorović s 25 i Hammonds s 23 koša. Kod Širokog se istaknuo Freeman s 23 koša, od toga ih je čak 18 zabio u prvom poluvremenu.