Bez Meznarića, Peraice i Glavinića Darda bolja od Alkara

Baranjci su odigrali hrabro bez Dejana Meznarića koji će sutra nastupiti za Previdzu u slovačkoj ligi, Glavinića i ozlijeđenog Peraice. Slavili su protiv Alkara koji si je ovim porazom zakomplicirao situaciju, a profitirali su Brođani kojima su sada povećane akcije za Ligu za prvaka.

[rezultat id=125]

Raspoložena petorka Bičvić Pandurić – Trepalovac – Hrnčić-Tešija je već u prvom poluvremenu napravila dvoznamenkasti plus, prednost koja je bila na kraju ključna za pobjedu. Alen Trepalovac je u osmoj minuti podigao prednost na 17:7 koju su gosti uspjeli smanjiti na minimalnu razliku početkom druge četvrtine. U 16. minuti Luka Pandurić ponovno vraća na +10 (34:24), a poluvrijeme se završava vodstvom domaćih od 47:34.

Darđani i u nastavak ulaze odlično, u 27 minuti imaju 16 poena prednosti, a gosti tricom Nikole Gaurine tek pri kraju četvrtine idu ispod dvoznamenkastog minusa. U posljednjem dijelu Alkar se polako približava i sa sedam vezanih poena Željka Župića u posljednjoj minuti dolaze do izjednačenja 73:73, a Luka Žitko u sljedećem napadu dovodi Sinjane u drugo vodstvo nakon utakmice.

Antonio Bičvić zakucava i vraća u egal, Antonio Bilić uzvraća košem, a Baranjcima pobjedu prednost donose Stjepan Tešija i Mirza Hrnčić, a odlični Bičvić postavlja konačnih 81:77.

Vrijednosnicama važni bodovi bez ključnih igrača, Alkaru neočekivan poraz, a Đuri Đaković dodatni motiv pred utakmicu u Dubrovniku.

Trepalovac je postigao 19 koševa, Hrnčić 16, Pandurić 15 za pobjednika. Zabilježimo da je po prvi puta u A1 zapisniku bio i mladi reprezentativac Luka Barišić (1998).Kod gostiju pet igrača je imalo dvoznamenkasti učinak, najbolji je bio kod Župića (17).