Bezidejna Cedevita nemoćna protiv Talijana

U devetom kolu EuroCupa, na talijanskoj Sardiniji, svoj susret su odigrali Cedevita i Dinamo Sassari. Utakmica je bila od iznimne važnosti za obje momčadi kao i za rasplet cijele skupine. Naša ekipa, nažalost, nije uspjela pobijediti te tako i prije zadnjeg kola osigurati prolaz.

Dinamo Sassari – Cedevita 77:68 (23:18; 35:34; 65:53)

Cedevita: Mazalin, Zubčić 5, Ramljak 8 (8sk), Mustapić, Babić 7, Smith 19 (6sk, 4as), Ray 10 (8sk, 5as), Suton 10, Bilan 3, Nurkić 6, Baltić, Baždarić
Dinamo Sassari: Green M. 9, Fernandez, Green C. 20, Reinholt, Devecchi 5, Diener T., Johnson 2, Sacchetti 3, Diener D. 12, Vanuzzo 3, Tessitori 2, Thomas 21

Cedevita je loše ušla u susret i već nakon par minuti semafor je pokazivao 9:2. Izuzetno neraspoložen bio je Luka Babić kojeg je Jasmin Repeša zamijenio Ivanom Ramljakom u ranoj fazi utakmice. Igra Cedevite je bila nadasve neprepoznatljiva: loša i neagresivna obrana, promašaji zicera, pogreške u dodavanjima… Prednost domaćih je rasla i već u petoj minuti iznosila je 13 poena.

Hrvatska momčad je došla do daha tek u završnim minutama prve četvrtine zahvaljujući Goranu Sutonu i Allanu Rayu te smanjila razliku i uhvatila priključak, pa je ona završila rezultatom 23:18.

Nakon korektno odrađene prve dionice, drugu je obilježio ponovni pad u igri. Talijani su nakon dvije uzastopne trice povećali svoju prednost na osam koševa razlike. Trener Vitamina je puno rotirao, ali nije nalazio prava rješenja za razbijanje kontinuiteta loše igre svoje momčadi. Niti dominantni centri Cedevite, Jusuf Nurkić i Miro Bilan, nisu bili raspoloženi.

Nolan Smith odigrao je dobro u samoj završnici i svojom individualnom kvalitetom vratio Cedevitu u igru. Prije njegove serije na semaforu je pisalo 35:25, a nakon 35:34. Rezultat je to s kojim se i otišlo na veliki odmor.

Otvorenje prvog poluvremena donijelo je promašaj trice Caleba Greena i dvicu izjednačenja Luke Babića nakon koje je uslijedila igra koš za koš. Cedevita se držala bok uz bok s Talijanima koji su značajniju prednost, 49:43 , postigli tek u 5. minuti, a niti trica Babića nije nagovjestila potpuni preokret. Za razliku od prve dvije dionice, Vitamini u završnici ove nisu bili uspješni te je Sassari u posljednjih 10 minuta ušao s rezultatom 65:53.

Odlično je Cedevita igrala u fazi obrane, ali to nije uspjela kapitalizirati na suprotnoj strani. Sassari je postigao samo dva koša za šest minuta igre, no Cedevita je upisala samo jedan više. Četiri minute prije kraja utakmice na semaforu je pisalo 67:56.

Zadnju šansu Cedevite propustio je Ivan Ramljak koji je promašio dva bacanja pri zaostatku od devet poena, a u sljedećem napadu Omar Thomas je pogodio tešku tricu preko ruke i stavio točku na i.

Cedevita sljedeću utakmicu igra u utorak protiv francuskog Chalona u dvorani Doma sportova dok Talijani putuju u Belgiju na noge Charleroiju. Konačni rezultat utakmice bio je 77:68.