Cibona se porazom oprostila od Europe

Cibona je u posljednjem kolu grupne faze Eurokupa upisala još jedan poraz. U Zagrebu su bolji gosti iz Belgije, Oostende, rezultatom 82:85. Upisavši poraz Vukovi su tako odigrali još jednu europsku epizodu vrijednu zaborava.

Cibona – Telenet Oostende 82:85 (20:30; 47:54; 65:65)

Cibona: Planinić 5, Blassingame 11, Šarić 19, Rozić 3, Jagodić Kuridža 20, Junaković 2, Janning 5, Strawberry 8, Žižić, Arapović, Gabrić
Telenet Oostende: Berggren 6, Serron 12, Thompson 18, Marnegrave 4, Petrović 1, Wilkinson 13, Gillet 2, Salumu 11, Ponitka 6, Đorđević 10, Wright 2

Izabranici našeg Darija Gijergije, nekoć pomoćnog trenera Cibone, odlično su odradili prvi dio susreta. Rezultat 20:30 nakon prvih deset minuta sugerira da i nije bilo baš pretjeranih obrana, a i kod domaćina se osjetio izostanak ponajboljeg igrača (uz Šarića), Andrije Žižića, čiji je odlazak iz kluba zbog nepodmirenih dugovanja sve izgledniji.

Gosti su mogli u par navrata i riješiti pitanje pobjednika prije poluvremena, ali to im nije pošlo za rukom. Cibosi su uspjeli smanjiti na minus sedam (47:54), s kojih se i otišlo na odmor.

No, Darijo Šarić je, izostankom Žižića, dobio novog partnera pod košem u liku Marka Jagodića Kuridže  koji je odigrao možda i najbolju utakmicu od kada je u Ciboni. Kuridža i Šarić su vratili Vukove u igru u drugom dijelu, sveukupno zabivši skoro polovinu poena (39) Cibone večeras(82).

Šarićevom tricom u trećoj četvrtini, a prije toga i serijom 9:0, Cibosi dolaze do vodstva (61:60), ali to je bilo to od Cibone večeras. Dobro su se borili u drugom dijelu, ali previše su snage izgubili na vraćanje u egal nakon lošeg ulaska u susret.

Na kraju su se dobro i držali, no trica Wesa Wilkinsona za 75:71 kao da je dokrajčila Vukove i snage za još jedan povratak nije bilo. Zaslužena pobjeda izabranika Darija Gijergije, a simpatizeri Vukova ne mogu biti nezadovoljni igrom svoje momčadi s obzirom na sve probleme, nagomilane dugove i ostale kosture iz ormara koji su se nakupili u posljednje vrijeme.

Najistaknutiji u redovima Cibone bili su Marko Jagodić Kuridža s 20 ubačaja i šest skokova, a veliku pomoć imao je u standardnom all – around učinku Darija Šarića koji je uz 19 poena pridodao 13 skokova i pet asistencija.

Kod gostiju je Ryan Thompson bio najbolji s 18 poena, a solidnu utakmicu odigrao je i Wes Wilkinson koji je ubacio 14 poena uz 50% uspješnosti iz igre.