Bogdanović najbolji strijelac Jazza na otvaranju sezone!

Bojan Bogdanović odlično je otvorio novu NBA sezonu, s 22 poena predvodio je svoj Utah Jazz do pobjede nad Oklahomom 107:86!

Utah nije dopustila previše prostora mladoj momčadi Oklahome, već su krajem prve četvrtine stvorili 11 poena prednosti. Oklahoma se tek na početku druge četvrtine spustila ispod 10 poena zaostatka, no više od toga nisu mogli. Jazzeri su rutiniano priveli susret kraju, u dva navrata su imali i 26 poena viška te su na kraju upisali uvjerljivu pobjedu na otvaranju prvenstva.

Bogdanović je na terenu proveo 28 minuta koje je iskoristio za 22 poena, s čime je bio i najbolji strijelac na susretu, a uhvatio je i 4 skoka te podjelio 2 asistencije. Jordan Clarkson zabio je 18, a po 16 koševa zabili su Donovan Mitchell i Rudy Gobert koji je uhvatio i 21 skok. Oklahomu je s 18 koševa predvodio Shai Gilgeous-Alexander.

Utah sljedeću utakmicu igra u noći s petka na subotu kada gostuju kod Sacramenta.

Dodajmo još kako Luka Šamanić nije bio u sastavu Knicksa koji su nakon dva produžetka slavili protiv Bostona, a Ivica Zubac svoju će sezonu započeti večeras na gostovanju kod Golden State Warriorsa.