Bogdanović odličan u pobjedi Netsa

Brooklyn Nets – Cleveland Cavaliers 106:98 (29:27; 57:56; 79:79)

Brooklyn Netsi Bojana Bogdanovića ugostili su noćas drugoplasiranu momčad Istoka, Cleveland Cavalierse i upisali iznenađujuću, ali potpuno zasluženu pobjedu.

Bojan Bogdanović je u pobjedi sudjelovao 32 minute upisavši 18 koševa i 4 skoka. Odlično je započeo utakmicu pa krajem prvog poluvremena ima 11 poena pokraj svojeg imena. Na parket se ponovno vraća krajem treće četvrtine, a početkom odlučujuće dionice zabija dva uzastopna koša te si osigurava ostanak na parketu do samog kraja utakmice.

Uz Bogdanovića, na razini zadatka bili su iskusni Joe Johnson (5sk, 9as) i Brook Lopez (9sk) s po 20 ubačaja, dok je bivši igrač Cibone Alan Anderson ubacio 13.

Istaknuo se Anderson i vrlo dobrom obranom na najmoćnijem košarkašu sadašnjice, LeBronu Jamesu koji je bio zaustavljen na samo dva poena u drugom poluvremenu. LeBron je u prvom poluvremenu imao 22 ubačaja, a Cavsi su minimalno zaostajali za Netsima – 57:56. Do kraja treće četvrtine rezultat je bio poravnat, no domaći igrači puno bolje odigravaju posljednju četvrtinu i na kraju prekidaju niz Cavaliersa od četiri uzastopne pobjede.

Najviše koševa u redovima Clevelanda zabio je Kyrie Irving, 26, uz 3 asistencije i dva skoka.

Važna je ovo pobjeda u borbi Netsa za NBA doigravanje jer se na Istoku odvija velika borba za zadnje dvije pozicije koje vode u playoff.

U ovom trenutku sve su nam utakmice važne. Zadovoljan sam što smo dobro otvorili utakmicu i održavali tu igru svih 48 minuta. To je bila glavna stvar, samo da na kraju imamo šanse. Definitivno vrlo bitna pobjeda“, izjavio je Johnson nakon utakmice.

Netsi se trenutno nalaze na devetom mjestu s jednom pobjedom manje od osmoplasiranih Boston Celticsa koji su večeras upisali pobjedu nad New York Knicksima 96:92. Indiana Pacersi pali su sada na deseto mjesto, a Charlotte Hornetsi novim sinoćnjim porazom sve su dalje od doigravanja.

Netsi sljedeću utakmicu imaju na rasporedu u nedjelju kada na svom terenu dočekuju Los Angeles Lakerse.