Bogdanović odveo Pacerse do pobjede, Bender dvoznamenkast

Sinoć su na NBA parketima nastupila dvojica hrvatskih košarkaša, a obojica su bili na pobjedničkim stranama. Indiana Bojana Bogdanovića slavila je protiv Sacramenta, dok su Dragan Bender i Phoenix Sunsi bili bolji od Brooklyn Netsa.

Indiana Pacers – Sacramento Kings 101:83 (24:13, 31:17, 14:18, 32:35)

Bogdanović 17p, Young 15p – Fox 18p

Bojan Bogdanović se sve više prilagođava na igru Indiana Pacersa, što se da naslutiti po njegovim posljednjim nastupima. Sinoć je bio jedan od najistaknutijih pojedinaca u pobjedi nad Sacramento Kingsima (101:83).

Pacersi su do poluvremena već stvorili lagodnu prednost od 25 koševa (55:30) te je već tada bilo jasno da će pobjeda završiti u njihovim rukama. Kingsi nisu ni u jednom trenutku došli na manje od 15 poena zaostatka, tako da je Indiana upisala četvrtu pobjedu u sedam utakmica i tako opet došla do pozitivnog omjera. Sacramento je i dalje na samo jednoj pobjedi.

Hrvatski reprezentativac bio je najbolji strijelac svoje momčadi sa 17 ubačaja, uz ukupan šut iz igre 6/13 te tri pogođene trice iz šest pokušaja. Tome je dodao tri uhvaćene lopte, četiri dodavanja i jednu ukradenu loptu za 27 minuta na parketu.

Uz Bojana, dobar je bio i Thaddeus Young s 15 poena, dok je Domantas Sabonis postigao 12 koševa uz 16 skokova i pet asistencija. Kod Kingsa je prednjačio rookie De’Aaron Fox s 18 koševa.

Brooklyn Nets – Phoenix Suns 114:122 (24:30, 29:29, 35:28, 26:35)

Russell 33p, Hollis-Jefferson 21p – Booker 32p, James 24p

Phoenix je na račun Brooklyna došao do treće pobjede u sezoni, uz dobar učinak našeg Dragana Bendera. Nakon vrlo dobrog prvog poluvremena, Sunsi su u trećoj četvrtini pokleknuli i za svega nekoliko minuta izgubili 18 koševa prednosti. Netsi su serijom 23:2 preuzeli vodstvo, a sredinom posljednje dionice novom mini-serijom bježe na plus osam. Tada su se košarkaši Jaya Triana probudili i preuzeli stvari u svoje te su na kraju upisali treću pobjedu sezone.

Devin Booker je s 32 poena i sedam skokova bio najučinkovitiji u pobjedničkim redovima, a odličan je bio i Mike James s 24 poena, pet dodavanja i četiri ukradene lopte. Mladi Bender odigrao je 26 minuta, a ostvario je učinak od 10 koševa (šut iz igre 4/8), tri skoka i tri dodavanja. Također je upisao po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Kod Netsa je najviše pokazao D’Angelo Russell s 33 koša,  dok je Rondae Hollis-Jefferson dodao 21 koš i sedam skokova.