Zrinjski bez većih problema upisao pobjedu nad Ohridom

U Mostaru je odigrana utakmica 4. kola druge ABA Lige u kojoj su se sastali košarkaši mostarskog Zrinjskog i makedonskog kluba Ohrid. Mostarski klub je bez većih problema ostvario drugu pobjedu u natjecanju, a slavio je rezultatom 93:62.

Druga ABA liga, 4. kolo, 31. listopada

Zrinjski – Ohrid 93:62 (32:24, 24:16, 23:10, 14:12)

Ramljak 20p, Sokolović 15p – Barry 22p, Thomas 13p

U utakmicu su bolje ušli igrači Ohrida, uspjeli su povesti 8:2, no potom se ekipa Zrinjskog budi te na pedeset sekundi do kraja prve četvrtine odlazi na plus osam, razliku kojom je i završila prva četvrtina. Mostarci u drugu četvrtinu ulaze dinamičnije i agresivnije te dobrom i efikasnom igrom u napadu na malo više od dvije minute do poluvremena odlaze na najvećih dvadeset poena razlike. Na odmor se odlazi s prednošću Zrinjskog 56:40. Nakon odmora slijedi nastavak dobre igre bosansko-hercegovačke momčadi, te se razlika samo povećavala, a na ulasku u zadnju četvrtinu su Mostarci vodili s velikih 29 poena, te su u četvrtoj četvrtini odigrali malo opuštenije, što sugerira i rezultat zadnje četvrtine, koju su dobili sa samo dva poena razlike.

Zrinjski je predvodio Marko Ramljak s 20 poena, a tome je dodao sedam skokova te četiri asistencije za ukupni valorizacijski indeks 33. Kod gostiju je najefikasniji bio Remi Barry s 22 poena. HKK Zrinjski je ovom pobjedom došao do druge pobjede u natjecanju, dok je momčad AV Ohrida još uvijek bez pobjede.

U idućem kolu Zrinjski gostuje kod Borca iz Čačka, a Ohrid igra na domaćem terenu protiv Rogaške.