Bogdanović predvodio Fenerbahče do pobjede

Proteklog vikenda odigrano je drugo kolo turske TBL lige, a ubilježili smo i prvi kiks jednog od favorita za naslov prvaka.

Bešiktaš, koji je u prvom kolu teškom mukom svladao Turk Telekom, poražen je na gostovanju kod Karsiyake s 86:79, a Damir Markota je kod poražene momčadi završio utakmicu s osam poena i četiri skoka. Fenerbahče je na pogon Bojana Bogdanovića (21 p) bio bolji od TED Kolejlilera, kojima nije pomoglo ni 22 poena i sedam skokova Jove Stanojevića. Bogdanović je iz igre šutirao 5/11 (dvice 3/6, trice 2/5), te je pogodio devet od 11 slobodnih bacanja, a učinku je pridodao i tri skoka.

Galatasaray se dugo mučio te je tek u posljednjoj četvrtini uspio slomiti otpor žilave momčadi Aliaga. Galatu je do 79:67 pobjede predvodio David Hawkins, koji je učinku od 23 ubačaja pridodao i osam skokova, dok su se gosti držali u igri ponajviše zahvaljujući Goerkemu, koji je utakmicu završio s 24 poena i sedam skokova.

Tomislav Ružić ugradio je osam poena i šest skokova u pobjedi svog Tofasa nad Mersinom 71:68, dok je Turk Telekom našeg Vlade Pašalića sa 76:75 bio bolji od Antalye, a hrvatski je košarkaš utakmicu završio s nulom u pozitivnim statističkim elementima i valorizacijom -9 u devet minuta na parketu.

Saše Čuića ponovno nije bilo u sastavu Olin Edirnea, koji su poraženi (62:51) na gostovanju u Banvitu, a Gaziantep je kod kuće sa 75:78 poražen od Erdemira.U posljednjoj utakmici drugog kola sastali su se Hacettepe i Anadolu Efes, a gosti iz Istanbula lako su izašli na kraj s limitiranom momčadi domaćina, te slavili s visokih +33 (54:87). Kod pobjednika, za koje nije nastupio Stanko Barać, istaknuo se Jordan Farmar ubacivši 17 poena, uz šut za dva poena 5/5, dok je kod domaćina jedini dvoznamenkasti bio Michael Glover s 19 poena.

Tursko prvenstvo, 2. kolo

Tofas – Mersin 71:68
(Burtt 23 p, Elonu 11 p, 14 sk; Karadeniz 18 p)

Turk Telekom – Antalya 76:75
(Brown 19 p, 10 as, Banks 18 p, Zupan 17 p, 12 sk; Carter 17 p, Theodore 16 p)

Galatasaray – Aliaga 79:67
(Hawkins 23 p, 8 sk, Mačvan 17 p; Goerkem 24 p, 7 sk, Haciyeva 13 p, 10 sk)

Gaziantep – Erdemir 75:78
(Ercan 18 p; Henderson 21 p, Mahmutoglu 20 p)

Karsiyaka – Besiktas 86:79
(Diebler 16 p, Dixon 15 p, 8 as, Aminu 15 p, 8 sk; Dašić 16 p, Vidmar 15 p, 7 sk)

Banvit – Olin Edirne 62:51
(Mejia 14 p, Štimac 9 p, 15 sk; Jelinek 15 p)

Fenerbahce – TED Kolejliler 79:77
(Bogdanović 21 p, Preldžić 16 p; Stanojević 22 p, 7 sk)

Hacettepe University – Anadolu Efes 54:87
(Glover 19 p; Farmar 17 p, Batuk 14 p)

Hrvatski igrači u TBL ligi:

Stanko Barać – nije bio u sastavu

Bojan Bogdanović – 27 minuta, 21 poen, 3 skoka, valorizacija 13

Saša Čuić – nije bio u sastavu

Damir Markota – 25 minuta, 8 poena, 4 skoka, 2 asistencija, 1 blokada, valorizacija 9

Drago Pašalić – 9 minuta, valorizacija -9

Tomislav Ružić – 29 minuta, 8 poena, 6 skokova, 1 osvojena lopta, valorizacija 9