Bogdanović srušio CSKA, Nanterre šokirao Barcelonu

U utakmici trećeg kola Unicaja je iznenađujuće lagano porazila Galatasaray, Fenerbahče na hrvatski pogon je bio bolji od CSKA, dok je Nanterre šokirao Barcelonu u gostima.

Unicaja Malaga – Galatasaray Liv Hospital Istanbul 84:57 (20:12; 41:42; 61:50)

Nik Caner – Medley 16 p, Earl Calloway 13 p; Jamont Gordon 12 p, Milan Mačvan 11 p

U trećem kolu skupine C, pred nešto manje od 4000 ljudi sastali su se Unicaja Malaga i Galatasaray Liv Hospital Istanbul. Obje su se momčadi pred ovaj dvoboj nalazile na omjeru jedne pobjede i poraza. Puno lakše nego što se moglo očekivati slavio je španjolski predstavnik rezultatom 84:57.

U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu košarku, te je objema ekipama pripala jedna dionica igre. Nakon boljeg otvaranja susreta i vodstva 20:12, turski predstavnik odigrao je, kako će se kasnije pokazati, jedinu dobru četvrtinu, pa se na poluvrijeme otišlo s plus jedan na konto gostiju.

Nakon predaha na terenu smo mogli gledati samo jednu momčad. Mizernih 15 koševa postigao je Galatasaray u nastavku i odigrao vjerojatno najgore poluvrijeme u dosadašnjem djelu sezone. Neraspoloženi izabranici Ergin Atamana ubacili su svega pet trica iz 25 pokušaja i uz to nakupili čak 21 izgubljenu loptu.

Najbolji u redovima domaćih igrača bio je Nik Caner – Medley sa 16 poena i šest skokova, a dobro je odigrao bivši igrač Cibone, Earl Calloway s 13 poena i 5 asistencija.

Kod Galatasaraya solidan nastup iza sebe ima Jamont Gordon s 12 poena, sedam skokova i deset asistencija, ali i šest izgubljenih lopti. Milan Mačvan dodao je 11 poena i sakupio devet skokova.

U sljedećem kolu Unicaja gostuje u Munchenu protiv Bayerna, dok će Galatasaray na svom terenu dočekati Stelmet Zielonu Goru.

Fenerbahče – CSKA 86:60 (26:16; 44:33; 61:47)

Bogdanović 23 p, McCalebb 14 p; Micov 20 p, Hines 17 p

Obradovićev Dream team i dalje ne zna za poraz. U derbiju 3. kola Eurolige srušili su moćni CSKA. Već od samog početka Fener je pokazao tko je bolji na terenu. Prevođeni Nemanjom Bjelicom na isteku 10. minute vode deset razlike.

U drugoj četvrtini ukazao se dotad nevidljivi Bojan Bogdanović. Prve poene na utakmici ubacio je u 13. minuti, a paralelno s njegovim drugim ulaskom na parket krenula je serija turske momčadi koja podiže prednost na velikih 22 razlike. Ipak, pad koncentracije iskoristila je momčad iz Moskve pa na poluvrijeme odlaze s prihvatljivih minus 11.

U drugom dijelu ponovno smo vidjeli Fenerbahče iz prvih 17 minuta. Prednost je konstantno rasla, a maksimalnih plus 26 postavio je Bo McCalebb u zadnjoj sekundi tricom.

Fenomenalni Bogdanović na koncu je ponovno bio najbolji strijelac ubacivši 23 poena, a naš drugi reprezentativac Luka Žorić nadodao je 4 uz 3 uhvaćena skoka.

U sljedećem kolu Fenerbahče ide u Beograd na noge Partizanu, dok CSKA putuje u Barcelonu.

Barcelona – Nanterre 67:71 (25:15; 39:37; 60:51)

Abrine 15 p, Lampe 11 p; Deshaun 14 p, Sergii 12 p

Krivo su mislili u Barceloni kada su unaprijed upisali pobjedu protiv francuskog prvaka. S obzirom na teško stradavanje u prošlom kolu kod Partizana vjerojatno niti najveći optimisti nisu mislili da će Nanterre slaviti u Kataloniji, no iznenađenja se događaju.

Gosti su priključak s domaćinom u prvoj četvrtini držali do sedme minute kada Barcelona radi seriju 14:0 i bježi na 13 razlike. Ipak tricom na isteku prve četvrtine Nanterre je smanjio na deset. Kada se očekivalo da će Barcelona podići agresivnost i riješiti utakmicu još u prvom poluvremenu, dogodilo se suprotno. Francuzi su ubrzali ritam i na poluvrijeme se odlazi s minimalnom prednošću domaćina.

Treća i četvrta dionica su bile preslike prve i druge. U jednoj su dominirali igrači Barcelone, a u drugoj igrači Nanterrea. Pet minuta prije kraja gosti su najprije izjednačili, a potom sljedeći napad i poveli. Prednost nisu ispuštali do samog kraja te na koncu potpuno zasluženo slavili.

Ante Tomić u redovima Barcelone ubacio je 8 poena, uhvatio 3 skoka i podijelio 3 asistencije, a Mario Hezonja je na terenu proveo 5 minuta bez učinka.

Barcelona u sljedećem kolu dočekuje CSKA, a Nanterre putuje u Ukrajinu kod Budivelnika.