Bogdanović zatrpao i Jazzere, odličan Žižić

Iako oslabljeni neigranjem njihovog najboljeg igrača Victora Oladipa (problemi s koljenom), Indiana Pacersi (11-6) bez većih su problema savladali Utah Jazz (8-9) rezultatom 121:94. Vodstvo nisu ispuštali cijelu utakmicu i potvrdili su bolju formu nego njihov protivnik. Koji je u sezonu ušao s velikim očekivanjima nakon izbacivanja Thundera iz prošlogodišnjeg doigravanja i prolaska u drugi krug. Međutim, momčad iz Salt Lake Cityja se još traži (iako se momčad nije značajno mijenjala) i trenutno su tek 12. na zapadu. Jazz je prošle sezone bila ekipa koja je ubijala obranom i koja je bila prva po dozvoljenim poenima protivnika. Ove sezone su na petnaestom dok je napad na tek 23. mjestu sa 106 poena što je lošije od recimo Atlante. Nije ni Indiana puno bolja, oni se nalaze tek na 25. mjestu po napadu u ligi dok su zato obranu digli i tu su top 5 momčad u NBA. Već u prvom poluvremenu, koje je završilo 57:47, Pacersi rade dovoljnu razliku i tu prednost održavaju do kraja uz vrlo dobar balans startera i igrača s klupe. Bojan Bogdanović predvodio je startere i odigrao još jednu odličnu utakmicu. Za 30 minuta ubacio je 21 poen (9/14 šut iz igre, 6/10 za dvicu, 3/4 za tricu) i tome dodao 2 skoka, 1 asistenciju i 2 ukradene lopte. Da Bojan u ovom periodu ne može promašiti govori podatak kako je upravo on vlasnik najboljeg postotka šuta za tricu (čak 52%, iako se radi o malom uzorku od 16 utakmica) u cijeloj NBA ligi. U posljednjih 8 ogleda nije ubacio manje od 10 poena te je trenutno na prosjeku od 15 poena, 4 skoka i 1,5 asistencija po utakmici, gledajući u mjesecu studenom. Uz Oladipa, Bogdanović se nametnuo gotovo kao drugi igrač Indiane, zajedno s Domantasom Sabonisom (također odigrao odličnu utakmicu, vrlo blizu tripledouble učinka: 19 poena, 9 skokova i dodavanja) koji predvodi jednu od boljih klupa u ligi. Koliko su gosti bili van utakmice govore i statistički podaci da su imali manje skokova (52-41), asistencija (35-26), samo 4 poena zabijena iz kontri i čak 19 izgubljenih lopti. Najbolji pojedinac u njihovim redovima bio je Ricky Rubio,koji je zabio 28 poena uz 6 asista. Slijedeću utakmicu Utah se vraća u svoju dvoranu na ogled s Kingsima, dok će Indiana gostovati u Južnoj Karolini protiv Charlotte Hornetsa.

Cleveland Cavaliersi (2-13) nastavljaju svoje putovanje po dnu istočne konferencije. Nakon Wizardsa, lekciju su im očitali i momci iz Detroit Pistonsa (8-6), u svojoj dvorani, rezultatom 113:102. Bio je ovo, u globalu, sudar dvije loše sastavljene ekipe s tim da se Pistonsi bore za posljednjih par mjesta koje vode u doigravanje i treba im pobjeda u ovakvim susretima. Utakmica je odigrana u dosta sporijem tempu nego inače (Cavsi samo 2 poena iz kontri) uz više igre na postavljene obrane. Prva četvrtina završila je 38:27 i tu je već Detroit imao osjetnu prednost nošen odličnom igrom Andrea Drummonda u oba smjera. Ulaskom klupe i prvim rotacijama kreću ozbiljni problemi za goste, budući da njihova klupa ne može pratiti tempo domaćina i oni odlaze na +20 sredinom druge četvrtine. Već je tu utakmica bila riješena i Cavsi su do kraja uspjeli samo smanjiti rezultat. Nastavlja se njihova očajna igra u oba smjera te se vidi kako im uz to fali i kemije u ekipi. Ante Žižić dobio je priliku ovu utakmicu (nakon što je Drummond potpuno nadigrao Tristana Thompsona u oba smjera) odigravši nekoliko minuta u drugoj četvrtini i kasnije u trećoj pa sve do kraja utakmice. U 18 minuta ubacio je 12 poena (šut iz igre 5/7, slobodna 2/2) uz 6 skokova i jednu izgubljenu loptu. Iako je imao problema s kontrolom skoka u obrani i čuvanjem obruča, pokazao je par odličnih reakcija u napadu pogotovo u ofanzivnom skoku te se nadamo boljoj minutaži u skoroj budućnosti. Kod Deotrita, Drummond se zaustavio na 23 poena i 16 skokova, dok je Blake Griffin dodao 21 poen, 12 skokova i 5 asistencija. Iduću utakmicu Cavsi igraju u svojoj dvorani protiv Lakersa, dok će Pistonsi put Houstona na ogled s Rocketsima.

Nažalost, Dragan Bender nije ulazio u igru za Phoenix Sunse (3-13) u porazu 119:114 od Philadelphije 76ersa (12-7).