Bolan poraz Vrijednosnica na premijeri u Osijeku

Svoju prvu službenu utakmicu u Osijeku pod novim imenom Vrijednosnice su uvjerljivo izgubile. Momčad Damira Milačića je kontrolirala cijeli tijek susreta i zasluženo odnijela bodove iz male dvorane Gradski vrt. Brokerima umjesto želje za početnih 2-0 ostaje tjedan dana trninga kako bi sljedećeg vikenda ostali neporaženi kod također dva puta posrnulog Šibenika.

Vrijednosnice Osijek – Alkar 64:81 (17:18, 31:41, 45:58)

Vrijednosnice Osijek: Kujundžić 6, Meznarić 19, Došen 9, Buha 4, Bičvić 16, Pandurić 4, A. Šarac 6, Žulj, Karlović, J. Šarac, Turalija, Jakić 6..
Alkar: Bilić 21, Boban 1, Bilandžić, M. Modrić 11, Pavić, S. Modrić 11, Vitali 14, Boban, Gaurina 15, Svalina 3, Kanaet 5.

Već prve minute nagovještavale su da će za bivše Baranjce, koji su i ovu utakmicu odigrali bez nedovoljno oporavljenog Mateja Karlovića,  prva utakmica u Osijeku, gradu koji im je od ove sezone novo prebivalište, neće biti nimalo ugodna. Alkar je bio neumoljiv i preko Domagoj Kanaeta s vezana dva ubačaja te tricom Slavka Modrića su poveli sa 7-0.

Sredinom prvog dijela Brokeri su preko Dejana Meznarića i Luke Pandurića smanjili na pola koša, ali u oba slučaja uzvratio je Toni Vitali. Jedino vodstvo na utakmici imao je domaćin kada je Velibor Buha na asist Meznarića u 8. minuti postigao koš za 17:16. Antonio Bilić vraća prednost u posljednjoj minuti prve četvrtine, a početkom druge tricom Mirka Modića i pogotkom Bilića Sinjani ponovno imaju pristojan plus.

Prvu dvoznamenkast prednost Nikola Gaurina donosi Alkaru u 19. minuti, a s sredinom treće četvrtine Milačićeva momčad otišla je na najvećih +25 (35:52). U 34. minuti ekipa Senada Muminovića smanjila je na samo devet koševa zaostatka, ali gosti su bez većih problema priveli utakmicu kraju i upisali više nego zasluženu pobjedu.

Bilić (21), Gaurina (15) i Vitali (14) postigli su najviše koševa u pobjedničkoj momčadi dok su kod Osječana najuspješniji bili Meznarić s 19 i Antonio Bičvić s 16 ubačaja.

Alkar je nakon dva kola bez poraza i u subotu ima priliku doći i do trećeg slavlja s kojim bi već na početku najavio Ligu za prvaka. Tu Ligu su i Vrijednosnice stidljivo najavljivale, no sada im je prva želja kako doći do prvog uspjeha. Teško će to učiniti u Šibeniku kojemu bi drugi poraz na Baldekinu bio ravan katastrofi.