Šibeniku u Splitu drugi poraz

GKK Šibenik je najavljivao od prvog kola napad na Ligu za prvaka, ali i nakon Splita još uvijek je bez pobjede. Žuti su danas u drugom poluvremenu došli do važnih bodova za nastavak prvenstva.

Split – Šibenik 79:70 (25:18; 37;39; 54:53)

Kedžo 17, Mustapić 16, Filipović 15;Šamadan 16, Vrkić 16

Aleksandar Marcius je otvorio utakmicu s pogotkom, Ivan Mimica je uzvratio i tim ritmom se igralo prvih sedam minuta u kojima niti jedna ekipa nije imala veću prednost od dva koša. Mateo Kedžo, novo lice Žutih, sa šest vezanih poena odvodi svoju momčad na 18:13, a Bruno Markulin zaključuje prvih deset minuta za vodstvo Splita od 25:18.

U nastavku Marciuš smanjuje, a Goran Filipović tricom podiže na +8. Slijedi period loše igre domaćina i igrači Jeronima Šarina mini serijom 6-0 vračaju rezultat u egal. Tricom Ljube Šamadana u 19. minuti Građani nakon dugo vremena dolaze u vodstvo, a prednost na poluvremenu donosi im Teo Petani.

Izjednačena utakmica nastavila se i u trećoj četvrtini, prvi dio su dobili gosti dok je drugi dio pripao domaćinu koji je u posljednjih deset minuta ušla s minimalnom prednošću. Utakmica se rješavala u posljednjim minutama, a konačni rezultat postavlja danas odlični Kedžo koji je upisao 17 poena, koš više od Jakova Mustapića, a dva od Filipovića.

Split u sljedećem kolu gostuje u Trnskom, a Šibenik dočekuje u derbiju začelja Vrijednosnice Osijek.