Borac slavio na Gripama: Split u teškoj situaciji

Zaostala utakmica 25. kola ABA lige odigrana je danas na Gripama, Split je ugostio Borac iz Čačka. Žuti su pobjedom mogli osigurati ostanak u ligi, međutim, gosti su ‘šokirali’ ekipu Mile Karakaša i slavili rezultatom 74:86.

Otvaranje utakmice pokazalo je njenu važnost jer smo gledali pregršt grešaka s obje strane, a iako su gosti bolje ušli u dvoboj, Split je do isteka prve četvrtine konsolidirao redove i preko Čampare, Perkovića te Marčinkovića poveo 18:15.

Sredinom druge dionice izvrsni Novaković veže dvije trice i odmiče Borac, da bi u zadnjoj minuti poluvremena ubacio svoju petu tricu u prvih 20 minuta (iz isto toliko pokušaja), a Jones dodatno povećao prednost Borca na 36:43.

Gosti iz Čačka nastavak otvaraju s 0:5, Borac je otišao na +12, a Splićane je ‘u životu’ u tim trenucima držao tek Roko Leni Ukić. Uz njega, raspoložen je bio i Toni Perković, čijom su tricom Žuti stigli na – 6 u 29. minuti. Ipak, do isteka treće četvrtine Borac je stigao na visokih 58:69.

Nova trica Novakovića na početku posljednje dionice otklonila je svaku neizvjesnost. Čačani u nijednom trenutku nisu dopustili preveliko približavanje, njihovoj pobjedi nema nikakve zamjerke. Krajnji rezultat bio je 74:86.

Novaković je za goste ubacio 21 poen uz 5 skokova. Kod Splita je najefikasniji bio Ukić s 16 poena, Perković je dodao 15.

Ovim porazom Split si je znatno zakomplicirao situaciju uoči posljednjeg kola ABA lige, Borac se izjednačio sa Žutima (uz bolji međusobni omjer). Isti broj pobjeda (8) trenutno imaju i Cibona te Krka, ali te obje momčadi moraju odigrati još dvije utakmice, za razliku od Splita i Borca kojima je ostao jedan susret.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.