Bosco bolji od Sesveta, Cedevita ostala stopostotna

U 5.kolu Prve muške lige Bosco je u svojoj dvorani slavio protiv Sesveta 88:78, a Cedevita Junior je nadigrala Omiš Čagalj Tours 112:79.

Sesvećani su pružili odličan otpor favoriziranom Boscu koji je tek u posljednjim minutama uspio slomiti otopr žilavih gostiju koji su nakon prednost Bosca 12:7 napravili seriju 16:6 i dobili prvu četvrtinu 23:18. Raspoloženom Mislavu Oršaniću pridodali su se Jakša Ivan Šola, Philip Babić i Ivan Perković. Imale su Sesvete u drugoj četvrtini u dva navrata i 7 koševa viška, ali završnicu prvog poluvremena bolje je odigrao Bosco koji je preko Zrnića, Mijića i Kature stigao do prednosti 42:39.

Treću četvrtinu od strane Bosca obilježio je Luka Katura koji je u tom periodu ubacio 15 poena, ali nije bilo rezutatski značajnijeg odvajanja domaćina koji je do pobjede stigao u posljednjih pet minuta kada je Hrvoje Puljko ubacio dvije trice za 74:66, a sva nadanja Sesvećana nestala su nakon trice Petra Babića za 82:73.

Katura je s 26 poena predvodio Bosco. Puljko je dodao 16, Marin Zrnić 15, a Babić je uz 9 poena imao 11 asista. Kod Sesveta Oršanić je ubacio 19 poena, Šola 18 uz 9 asista. Perković 15, a Filip Tušek i Babić (6 as) po 11.

Cedevita Junior je očekivano lako upisala i petu pobjedu. Iako su Omišani nastupili bez Ivana Mimice uspijeli su preko Gizdavčića, Perkušića i Matijevića prijetiti do poluvremena (53:45).Dvojbe oko pobjednika ipak nije bilo. U trećoj četvrtini izabranici Marka Trninića koji su zaigrali bez Petra Dubelja i Stipe Krstanovića otišli su na 18 razlike (72:54) i u prestalom dijelu susreta samo povećavali prednost. Matej Bošnjak (22) i Emir Šabić (21) su predvodili CJ. Sven Smajlagić i Aleksa Gatarić su dodali po 18, a David Ušić 15 poena. Kod Omiša ČT Josip Matijević je ubacio 20 poena uz 14 skokova. Roko Gizdavčić je dodao 16.