Zadar poražen u Beogradu

Zadar je u Beogradu poražen od Partizana rezultatom 78:63 u 6. kolu ABA lige.

Zadrani su se držali tijekom cijelog prvog poluvremena, otišli su na veliki odmor sa zaostatkom od -4. Treća četvrtina je prvih 7 i pol minuta bila dosta izjednačena, no sa serijom od 10-4 Partizan je zatvorio četvrtinu s prednošću od 10 razlike. Partizan je u drugom poluvremenu bio raspoložen u šutu za tri poena, učinak za tri poena im je bio 12/21 (57%). U posljednjoj četvrtini ekipa iz Beograda je pokazala svoju kvalitetu, te su povećali svoju prednost i upisali nova dva boda u ABA ligi. Najbolji igrač u redovima Zadra je bio Dominik Mavra, koji je upisao 13 poena i podijelio 7 asistencija. Za Partizan Dangubić i Janković zabili su po 15 poena.

STATISTIKA

Veljko Mršić, trener Zadra“Prije svega čestitam treneru Filipovskom na uspješnom debiju i momčadi Partizana na pobjedi. Zaslužili su pobjedu, bili su bolji veći dio utakmice. Nekih 30 minuta smo bili tu blizu, Partizan nam je pobjegao na 10 razlike onda smo se vratili na 60:56 sa svojom serijom. Za pobijediti ovdje moraš imati manje izgubljenih lopti, nismo imali taj kontinuitet dobre igre. Na kraju je presudilo to što je Partizan pogodio neke trice u četvrtoj četvrtini, dok smo mi svoje promašili. Za doći ovdje i igrati protiv jednog Partizana koji je sastavljen da igra Euroligu i 30 minuta držati se u igru, mislim da smo na dobrom putu i da ćemo u budućnost gledati bolji Zadar.”