Bosco slavio protiv Rudeša

U susretu Bosca i Rudeša domaćini su odnijeli pobjedu u svoju korist. Najbolji u domaćim redovima bio je Antonio Jularić koji je za 25 minuta provedenih na terenu postigao 25 poena. Goste je vodio Ivan Zebić koji je ubacio 14 poena za 30 minuta provedenih na parketu. Bosco trenutno zauzima drugo mjesto s omjerom 13-7, dok su momci iz Rudeša peti s omjerom 10-10.

Prva liga, 14. travnja

BOSCO – RUDEŠ 101:69(17:19,34:15,31:14,19:21)

KK Bosco: Tušek 16, Božić 5, Čulek 19, Bubalo 12, Perković 12, Kuga, Radman 3, Jularić 25, Tomić 9, Viduka, Biloš, Aliović

KK Rudeš: Galić 7, Zebić 14, Cvitković 8, Ljubičić 9, Jurič 4, Štirjan, Nakić-Vojnović, Meštrović 8, Jurički 2, Buzjak 4, Ivanković 2, Šuvak 11.

Prva četvrtina igra se u egalu sve do pete minute prije kraja kada domaćini odlaze u blago vodstvo. Mato Meštrović pokušava vratiti svoju momčad te dolazi na samo koš zaostatka, a Luka Ljubičić zakucavanjem izjednačava. Gosti na kraju prve četvrtine imaju prednost od dva poena. Rezultat na kraju prve četvrtine je 17:19.

Dvije minute odmora i riječi trenera Matije Brkljačića domaćini se vračaju na teren i pokazuju svoje sposobnosti. Čulek, Jularić i Tomić rade razliku od plus pet, Cvitković smanjuje razliku. Duo Jularić-Čulek ne dopušta gostima da im se približe i uz pomoć Perkovića dolaze na velikih plus 15 četiri minute prije poluvremena. Na predah odlaze rezultatom 51:34.

U trećoj četvrtini domaćini nastavljaju svojim tempom i povećavaju svoju prednost na plus 34. Rezultat nakon treće četvrtine je 82:48.

Domaćini su sto posto sigurni u svoju pobjedu no pitanje je samo konačan rezultat. Smanjivši tempo, uz prisutan umor, smanjuju broj ubačenih poena. Konačan rezultat je 101:69.