Bosco u zadnjoj četvrtini slomio otpor Kvarnera

Košarkaši Bosca ugostili su u sklopu 10. kola Prve lige momčad Kvarnera. Zagrepčani su stigli do osme pobjede i tako “izbili” na drugo mjesto lige. Presudna je bila prva polovina četvrte dionice koja je protekla bez postignutog poena gostiju. Nakon pet minuta igre u posljednjoj četvrtini domaća momčad je pobjegla na dvoznamenkastu prednost i tako riješila pitanje pobjednika. Vodeća Gorica i dalje bježi za dvije pobjede Boscu, a Kvarner je pisao peti poraz te se tako nalazi na sredini tablice.

Prva liga, 10. kolo, 21.siječnja

Bosco-Kvarner 77:66 (20:19, 23:20, 13:15, 21:12)

(Tušek 21, Ljubičić 15 (19sk !), Milatić 13, Perković 10(11sk) – Vucić 21(11sk), Kučan 18, Delpin 13)

Nakon početnog ispitivanja snaga domaća momčad je povela s 5:2. Prvo značajnije vodstvo režirali su Riječani kada bježi na 13:19. No, 7:0 serijom uzvraćaju Zagrepčani pa prva četvrtina završava rezultatom 20:19. U nastavku puno bolji domaćini. U par navrata bježe na plus osam (43:35), ali Kvarner se održao “na životu” smanjivši na 43:39 na poluvremenu. Treća dionica je protekla u potpunom egalu, a izgledalo je da nas očekuje još jedna napeta završnica jer se u četvrtu četvrtinu ušlo sa samo plus dva za Bosco (56:54).

Međutim, domaćini odrađuju odličnih posljednjih deset minuta i lagano rješavaju utakmicu. Od 30. do 35. minute Kvarner nije ubacio niti jedan poen(!) pa su Zagrepčani pobjegli na plus deset (serija 10:0). Mate Vucić bio je jedina svijetla točka gostiju pa je upravo s njegovim slobodnim bacanjem Kvarner stigao do prvog ubačaja u pet minuta igre. Do kraja se uglavnom igralo koš za košem u preostalih par minuta te su domaćini mirno utakmicu priveli kraju.

Košarkaši Bosca imali su na kraju 50 uhvaćenih lopti gdje je prednjačio odlični Krešimir Ljubičić koji je uz 15 ubačenih poena uhvatio čak 19 skokova. Osim najefikasnije Tušeka i jako dobrog Milatića, double-double kod domaćih imao je još i Perković koji je ubacio 10 poena i uhvatio 11 skokova. Na gostujućoj strani Mate Vucić je također ostvario double-double. Uz 21 poena pridodao je još 11 skokova, a ponešto pomoći imao je još od Kučana (18) i Delpina(13).